چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
کد خبر47690

معاون رئیس جمهور در امور زنان مطرح کرد
اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان بیمه برای زنان سرپرست خانواده/ حمایت از کالای ایرانی هویت ایرانی را تقویت می‌کند

13970516000611_Test_PhotoH.jpg

شهریارنیوز:معاون رئیس‌جمهور در امور زنان گفت: ۲۳۰ میلیارد تومان بیمه برای زنان سرپرست خانواده در دولت پیش‌بینی شده همچنین طرح‌هایی از قبیل آموزش زنان در مصرف آب، دریاچه ارومیه و حفاظت از منابع آبی مطرح شده است.

به گزارش شهریاربه نقل ازفارس،معصومه ابتکار  در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: رفتار و خصوصیات امام جمعه تبریز بر ایجاد فضای مناسب در استان موثر بوده که منجر به پیشرفت، توسعه و تعالی شده است.

وی با اشاره به صحبت‌ها و تاکیدات امام جمعه تبریز در خطبه‌ها به مسائل سبک زندگی اسلامی و الگوهای مصرفی بیان کرد: این تاکیدات در شرایط فعلی کشور که با تحریم و فشار اقتصادی روبه‌رو هستیم، بسیار مهم است و می‌توان با رعایت این سبک زندگی و حمایت از کالای ایرانی از این برهه سخت گذشت.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد:  حمایت از کالای ایرانی به اقتصاد و معیشت خانواده کمک کرده و هویت ایرانی را تقویت می‌کند.

وی ابراز کرد: تاکیدات امام جمعه در رابطه با محیط زیست در خطبه‌های نماز جمعه بسیار موثر است، چراکه در حال حاضر سبک زندگی همه ما به‌گونه‌ای شده که به محیط زیست لطمه می‌زند و اگر به این تاکیدات توجه شود و سبک زندگی خود را اسلامی کنیم، قطعاً آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

ابتکار، طرح‌های دولت برای توانمندسازی زنان و حوزه زنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: فاز دوم اکثر طرح‌ها در استان آذربایجان‌شرقی شروع شده است و هدف اصلی این طرح‌ها پیشرفت زنان و توانمندسازی آنهاست.

وی به طرح آموزش کارآفرینی به زنان سرپرست خانوار و یا خویش سرپرست اشاره کرد و یادآور شد: این قشر نیاز به یک شغل شرافتمندانه دارند به طوریکه با تقسیم کار در دولت، هماهنگی‌های لازم جهت اجرای طرح ایجاد شده است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده توضیح داد: ۲۳۰ میلیارد تومان بیمه برای زنان سرپرست خانواده در دولت پیش‌بینی شده همچنین طرح‌هایی از قبیل آموزش زنان در مصرف آب، دریاچه ارومیه و حفاظت از منابع آبی مطرح شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده جامعه تحصیلات دانشگاهی دارند و ۲۷ درصد زنان را نیز شامل می‌شود، ادامه داد: طرح دیگری برای اشتغال زنان روستایی مدنظر قرار گرفته است که محوریت روستاها هستند.

ابتکار، تشکیل شورای فقهی حقوقی را یادآور شد و گفت: هدف اصلی ایجاد تحکیم بین اعضای خانواده است و در این شورا نیازها و آسیب‌ها شناسایی شده و با حمایت بزرگان مسیر برای حل این مشکلات تسهیل می‌شود.

ارسال نظر