پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
کد خبر47722

بلواری در تبریز به نام خبرنگار نامگذاری شد

n82995590-72482572.jpg

شهریارنیوز: همزمان با روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی، با برگزاری مراسمی بلواری در کلانشهر تبریز به نام ' خبرنگار ' نامگذاری شد.

 این بلوار در ابتدای ورودی منطقه زعفرانیه و محل نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز تبریز واقع شده است که با پیشنهاد جمعی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی آذربایجان شرقی و تصویب کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تبریز، تابلوی سازمان ترافیک شهرداری تبریز در محل نصب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از این نامگذاری که در محل خبرگزاری ایرنا برگزار شد، گفت: خبرنگاری و پیغام رسانی به جامعه شغلی بزرگ و سنگین است.

محمد محمدپور با تاکید بر پاسخگو بودن مسئولان به خبرنگاران، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که خبرنگاران نیز چون مسئولان باید پاسخگوی نوشته ها و اخبار و آثار منتشر شده خود باشد چون این حوزه جزو حوزه هایی است که باید فعال آن پاسخ گوی عملکرد خود باشد.

وی ادامه داد: اهمیت این حوزه مهم اجتماعی و فرهنگی باید به مسئولان و تصمیم گیران نیز روشن شده و بیشتر روشن شود و به اهمیت آن بیش از پیش پی برده شود.

محمدپور، خواستار اقدامات تضمین کننده شغلی خبرنگاران و فعالان رسانه ای شد و افزود: از آنجائی که خبرنگار در برابر مشاهده کمبودها و نارسائی ها نمی تواند و نباید اغماض کند، این قشر باید از تضمین های لازم و کافی برای فعالیت خود برخوردار باشند، چون در غیر این صورت ممکن است با مشکلات و درگیری هایی مواجه شوند.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگار نباید دنباله روی سیاسیون و جریان های سیاسی و حتی اقتصادی باشند، اظهار داشت: این خبرنگاران هستند که باید برای سیاسیون جریان سازی کرده و به مسیر توسعه استان جهت دهند.
محمدپور از خبرنگاران درخواست کرد در انتخاب خبر و تحلیل های خود منطق و انصاف را رعایت کنند.

ارسال نظر