پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۸
کد خبر47724

معاون استاندار آذربایجان شرقی:
تضارب آرا در جامعه آزاد ارتقا می یابد

شهرتی فر.jpg

شهریارنیوز: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر نقش مهم رسانه ها در بالا بردن سطح آگاهی های جامعه، گفت: تضارب آرا و اطلاع رسانی در جامعه آزاد ارتقا می یابد.

رحیم شهرتی فر  در مراسم رونمایی از نامگذاری بلوار خبرنگار در تبریز، افزود: در عصر حاضر ثابت شده است که بدون توجه به نقش و کارکرد رسانه ها و رکن اصلی آن که همان نیروی انسانی و خبرنگاران است، انتقال و افزایش آگاهی های آحاد مردم میسر نمی شود.

وی بحث پیرامون تقدم و تاخر آزادی و آگاهی توسط علمای سیاسی و اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: محققان معتقدند اگر جامعه ای از آزادی کافی برخوردار نباشد، ارتقای آگاهی آن جامعه نیز ممکن نیست و البته اگر آگاهی افراد جامعه نیز به حد کافی بروز و ظهور پیدا نکند از آزادی کامل نیز نمی توان بهره برد و از مزیت های آن استفاده کرد.
شهرتی فر ادامه داد: با توجه به چنین مباحثی، آزادی و آگاهی هیچ تقدم و تاخری نسبت به هم ندارند و ارتباط آنها نزدیک و تنگاتنگ است.
وی با بیان اینکه توسعه جوامع با آزادی بیان و قلم و آزادی پس از بیان و نوشتن میسر است، بر گسترش و ترویج آن در کشور تاکید کرد و گفت: در این رابطه باید از تجربیات جوامع دیگر بهره برد.
شهرتی فر اضافه کرد: در هر جامعه ای که زمینه و شرایط برای فعالیت رسانه ای وسیع تر است، توسعه سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی نیز سریع تر و موفقیت آمیزتر طی می شود.
وی در عین حال افزود: البته این بدین معنی نیست که قوانین و مقررات به خاطر آزادی های رسانه ای نادیده گرفته شوند، چه بسا بی قیدی و بی توجهی به چارچوب های قانونی، حرکت جامعه به سوی توسعه را ممکن است با ناهموارهایی مواجه کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از خبرنگاران به عنوان سرمایه های اصلی رسانه ها نام برد و باید به نسبت وزن و جایگاه مهم اجتماعی آنها، مورد اهمیت قرار بگیرند.
شهرتی فر ادامه داد: این قشر از جامعه که برای ارتقای آگاهی عمومی نقش ایفا می کنند نه در یک روز خاص، بلکه باید در طول سال و تمام روزها مورد توجه بوده و مورد تجلیل قرار بگیرند که برای تحقق این امر باید همه مسئولان به اهمیت کار خبرنگاری واقف تر شوند.
به گزارش ایرنا، همزمان با روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی، با برگزاری مراسمی در ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان شرقی، بلواری در کلانشهر تبریز به نام ' خبرنگار 'نامگذاری شد.
این بلوار در ابتدای ورودی منطقه زعفرانیه واقع شده است که با پیشنهاد جمعی از خبرنگاران و جامعه مطبوعاتی آذربایجان شرقی و تصویب کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تبریز، تابلوی سازمان ترافیک شهرداری تبریز در محل نصب شد.

ارسال نظر