پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
کد خبر47747

مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی:
سینمای مستند متعهد به حقیقت است

2857764.jpg

شهریارنیوز:مدیرعامل سابق مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سینمای مستند را متعهد به حقیقت عنوان کرد.

به گزارش شهریاربه نقل ازروابط عمومی جشنواره فیلم مستند آذربایجان، محمد آفریده ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: سینمای مستند بیش از هر چیز متعهد به حقیقت است و فیلمساز دلسوز و وارسته‌ی این سینما پیش از هر جشنواره‌ای باید ابتدا به تعهد و آزادگی و پرسشگری ایمان داشته باشد.

وی افزود: بارها گفته ام که جشنواره ها، آخرین حلقه یک مجموعه از فعالیتها است اگر فعالیتها درست، پویا و مدیریت شده باشد جشنواره می تواند تاثیر گذار و پیشرو باشد اما اگر جشنواره ها فقط برای جشنواره باشد، یک دورهمی و مهمانی با پول بیت المال است.

آفریده تأکید کرد:  باید خیلی کارها قبل از جشنواره برای رونق و بستر سازی فرهنگی این سینمای اندیشه و آگاهی انجام داد. خود سازی مقدمه و اصل هر چیزی در این سینما است. هر گاه جشنواره ها با واقعیات و حقایق جامعه متناسب بود تاثیر گذاری آن می تواند، چند برابر برای سینمای مستند و جامعه، دست آورد داشته باشد.

این کارگردان و فیلنامه نویس همچنین خاطرنشان کرد: از سال ها قبل با جوانان پرانرژی و خلاق دیار تبریز محشور و مانوس و آشنا بوده و هستم و معتقدم ایران اسلامی سرزمین گنجهااست و هرچقدر با اعتماد به این سرمایه ها توجه و اهمیت داده شود، فرداها روشنتر و آبادتر خواهد بود.

محمد آفریده در پایان گفت: امیدوارم با تلاشها و پشتکار همه دست اندر کاران عزیز برگزاری جشنواره، نشاط و رونق این حوزه مهجور را بیش از پیش شاهد باشیم.

گفتنی است، جشنواره فیلم مستند آذربایجان از ۵ تا ۸ شهریور در تبریز برگزار می‌شود.

ارسال نظر