جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
کد خبر47752

حضور شهردار تبریز در نشست شهرداران ۱۵ کلانشهر ایران/ تاکید بر اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس

ایرج شهین باهر

شهریارنیوز: شهردار کلانشهر تبریز در نود و هفتمین نشست مجمع شهرداران 15 کلانشهر ایران در مشهد حضور یافت.

به گزارش شهریار، بررسی گزارش و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص مواد لایحه مالیات بر ارزش افزوده و تأثیر آن بر بودجه شهرداری‌ها و پیشنهاد پیگیری عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها به نمایندگی سایر کلانشهرها در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت در این نشست مطرح شد.

شهردار تبریز در این جلسه ضمن اعلام وجود دو مشکل اساسی در لایحه مالیات برارزش افزوده اظهار داشت استفاده از کلمه مالیات بجای عوارض باعث می شود درآمدهای حاصله از این محل بعنوان درآمدهای عمومی به خزانه واریز شده و عودت آن به شهرداریها با مشکل مواجه شود.

وی ادامه داد: نحوه توزیع در این لایحه جای اشکال است زیرا توزیع ملی عاملی برای بی انگیزه شدن مدیریت شهرها در تلاش برای افزایش وتولید ثروت در شهرها خواهد شد.

ایرج شهین باهر افزود: ضرورت دارد شهرداران با همکاری نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی پیگیریهای لازم را در جهت حل این دو موضوع مهم انجام دهند.

شهرداران کلانشهرهای تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، قم، کرج، اهواز، کرمانشاه، ارومیه، رشت، زاهدان، همدان، کرمان و اراک اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران را تشکیل می‌دهند و سیدمحمد علی افشانی شهردار تهران هم‌اکنون دبیر کلی این مجمع را برعهده دارد.

 

ارسال نظر