یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲
کد خبر47848

در جلسه هم اندیشی به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی مطرح شد؛
میل به دولتی سازی، آسیب جدی تشکل های مردم نهاد/ مشارکت اجتماعی اساس مدیریت شهری

شهر1.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز گفت: مشارکت اجتماعی اساس مدیریت شهری است و "ان جی او" های مردم نهاد با تکیه بر ارگان های دولتی، روند مطالبه گری و ارائه ساز و کار رفع معضلات اجتماعی را با چالش روبرو کرده اند.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در جلسه هم اندیشی انجمن ها و تشکل های مردم نهاد با تاکید بر اینکه ضرورت دارد "ان جی او" ها با شرح وظایف و اختیارات دستگاه های دولتی آشنا باشند، افزود: بر اساس قانون، شهرداری مجموعه ای اجرایی است و انتظار انجام امورات تقنینی کاملا نابجاست.

وی اظهار داشت: اگر تبریز به عنوان "شهر بدون گدا" دست پیدا کرده در نتیجه چالش هایی بوده که تشکل های مردم نهاد به واسطه ویژگی های فرهنگی_ مدنی تبریز با دستگاه های متولی رفع معضلات اجتماعی ایجاد کرده اند.

شهین باهر ادامه داد: تداوم این روند در سایر فعالیت های مدنی صورت نگرفته و این تشکل ها با موازی کاری و عدم ارائه راهکار تخصصی منتظر جذب حمایت های دولتی هستند.

وی با طرح پیشنهاد تشکیل اتاق فکر مدنی با حضور سمن ها و مدیران شهرداری، تصریح کرد: برای رفع معضلاتی همچون زیست محیطی، مدیریت آب، مدیریت ترافیک شهری، نیاز به همفکری و تعامل دو سویه بیش از پیش احساس می شود.

شهردار تبریز متذکر شد: درست است که شهرداری برای رفع معضلات موجود برنامه های خود را در قالب پروژه های فرهنگی و عمرانی دنبال می کند ولی بازخورد صد در صد زمانی اتفاق می افتد که تشکل های مردم نهاد، مشارکت اجتماعی را با تشکیل کمپین های فعال محقق کنند.

ارسال نظر