دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
کد خبر47897

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز خبر داد:
راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب جهت آبیاری فضای سبز تبریز

815.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از برنامه ریزی جهت راه اندازی سیستم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب جهت آبیاری در فضای سبز خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، علی مدبر با اعلام این خبر اظهار داشت: این موضوع از جمله اقداماتی است که می توان در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی عملیاتی کرد.

مدبر با اشاره به اینکه استفاده از طرح‌های نوین آبیاری قطره‌ای در فضای سبز در دستور کار داریم، گفت: سیستم تصفیه فاضلاب و بازچرخانی آب جهت آبیاری در فضای سبز از اقداماتی است که می‌توان جهت صرفه جویی در مصرف انرژی بکار برد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون در برخی پارکهای سطح شهر سیستم‌های مانیتورنیگ هوشمند در ایستگاه‌های پمپاژ آب کار می‌کنند و این طرح در برخی مناطق اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز یادآور شد: به تدریج این اقدام در دیگر مناطق سطح شهر نیز گسترش یافته و عملیاتی می‌شود.

مدبر اظهار داشت: هدف اصلی از سیستم مانیتورینگ، کنترل سیستم از طریق سیستم اس ام اس و کنترل از راه دور است به طوری که می‌توانیم مواردی مثل میزان مصرف و آیتم‌های دیگر مثل ولتاژ، جریان و توان پمپ‌ها را کنترل کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت سیستم بازچرخانی آب جهت آبیاری در فضای سبز، اظهار داشت: موضوع کم آبی و به بیان بهتر بحران آب امروز یکی از چالش های مهم در کلانشهرها محسوب می‌شود که در این زمینه فضای سبز نیز از نقاط آسیب پذیر ناشی از کم آبی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز ادامه داد: در چنین شرایطی ما باید به دنبال راهکارهای عملیاتی جهت مصون ماندن هر چه بیشتر این حوزه از آسیب های پیش رو هستیم که یکی از این راهها سیستم تصفیه آب فاضلاب به شمار می‌رود.

ارسال نظر