سه‌شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
کد خبر48769

رئیس جامعه هتلداران گفت:
مسافران هتلها کم شدند/ افزایش نرخ در دستور کار نیست

2328842.jpg

شهریارنیوز:رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به کاهش تعداد مسافران هتلها نسبت به سال گذشته گفت: حتی اگر هتلها افزایش نرخ داشته باشند بازهم هزینه های مصرفی به حدی بالا رفته که نمی تواند سودده باشد.

به گزارش شهریاربه نقل ازمهر،جمشید حمزه زاده درباره افزایش نرخ هتلها که هر سال اوایل مهر ماه انجام می شود،گفت: هر سال هتلها اول مهر می توانند طبق دستورالعمل افزایش نرخ داشته باشند اما امسال مشکلات ما آنقدر زیاد است که با افزایش نرخ هم حل نخواهد شد.  هتلدار هر اندازه هم که نرخ را بالا ببرد باز هم این افزایش نرخ نه به اندازه سال گذشته خواهد رسید و نه جبران هزینه ها را خواهد کرد چون هزینه های مصرفی و تمام شده سه برابر شده است.

وی ادامه داد: اکنون بسیاری از هتلها به مسافران تخفیف می دهند و  این طور نیست که همه هتلداران از اول مهر افزایش نرخ داشته باشند ما هر سال یک بار در فصل پیک افزایش نرخ داشتیم اما شاید مهر ماه این افزایش اعمال نشود و یا زمان آن تغییر کند چون شرایط به گونه ای نیست که با افزایش نرخ، مسافر به هتل برود.  همین الان هم با کاهش مسافر رو به رو شده ایم.

حمزه زاده گفت: جز چند هتل در شهرهای توریستی که تعداد آنها هم زیاد نیست بقیه هتلها طبق آنچه که گزارش می دهند با کاهش زیاد مسافر نسبت به سال پیش مواجه شده اند. به همین دلیل بسیاری از هتلها اقدام به تعدیل نیروی انسانی شاغل در هتلها کرده اند و یا فوق العاده شغل که به کارمندان داده می شد را حذف و یا هزینه ها را کنترل کرده اند.

رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام اینکه از مهر ماه سال گذشته تا کنون هتلها افزایش نرخ نداشته اند بیان کرد: توان خرید مشتری کم شده و باید مانند همه دنیا به سمت عرضه و تقاضا برویم و ببینیم که چقدر تقاضا وجود دارد. با سازمان میراث فرهنگی درباره افزایش نرخ صحبتی نداشته ایم ولی در حال برگزاری چندین جلسه با فعالان اقتصادی و هتلداری هستیم تا راههای برون رفت از این وضعیت را پیدا کنیم.

ارسال نظر