چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
کد خبر48803

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز عنوان کرد؛
ظرفیت‌های پارک بزرگ، زمینه‌ساز تحول اساسی حوزه منطقه4

1.jpg

شهریارنیوز: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: ظرفیت‌های گردشگری و اجتماعی پارک بزرگ می‌تواند زمینه‌ساز تحول اساسی در حوزه منطقه4 باشد.

 محمدحسین اسحقی، در نشست شورای معاونین شهرداری تبریز که به میزبانی شهرداری منطقه4 برگزار شد، با تاکید بر اینکه برنامه‌ های خدماتی در مناطقی مشابه منطقه 4 از جایگاه خاصی برخوردار است، خاطرنشان کرد: پارک بزرگ، به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین و گسترده‌ ترین بوستان‌ های شهری در کشور، مهم‌ ترین فرصت‌ های توسعه در غرب شهر به شمار می‌ رود.
وی اضافه کرد: برنامه‌ هایی که شهرداری منطقه4 برای حل مشکلات مالکیت، کاربری‌ های مزروعی و ساختار گردشگری و فضای طبیعی این مجموعه در نظر گرفته، حایز اهمیت است و در صورت استمرار، می‌ تواند در ابعاد کلی شهر، تاثیرگذار باشد.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح‌ های مسیرگشایی، حوزه شهرداری منطقه 4 مستعد افزایش فضاهای سبز شهری است و این امر می‌ تواند در قالب پارک‌ ها و بوستان‌ های محلی، یک رویکرد نشاط‌ بخش باشد.
وی ادامه داد: افزایش فضای بازی کودکان و ایجاد فضای مناسب برای حضور سالمندان، از جمله الزاماتی است که باید در فضاهای عمومی منطقه، مورد توجه قرار بگیرد.
اسحقی بر لزوم اولویت‌ بندی در اجرای پروژه‌ های عمرانی تاکید کرد و افزود: اجرای طرح‌ های عمرانی در یک مسیر متمرکز و مشخص، به بهبود مدیریت هزینه و زمان، خواهد انجامید.
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، آب‌ های سطحی را از معضلات کلی غرب شهر خواند و تاکید کرد: طرح‌ های عمرانی و اصلاحات هندسی، باید با در نظر داشتن الزامات حوزه خدمات اجرا شود تا در دوره‌ های بارش، شاهد هدایت مطلوب آب‌ های سطحی باشیم.

ارسال نظر