چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
کد خبر48832

کارگاه تخصصی ماده صد برای معاونین و مسئولین شهرسازی برگزار شد

256.jpg

شهریارنیوز:مدیرکل نوسازی و تحول اداری شهرداری تبریزاز برگزاری کارگاه تخصصی کمیسیون ماده صد برای معاونین و مسئولین حوزه شهرسازی،مدیران اجرای احکام، دبیران ماده صد و مامورین اجرای احکام خبر داد.

به گزارش شهریاربه نقل ازروابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، ثابتی با اعلام این مطلب  بر لزوم برگزاری این کارگاه در محمل های زمانی مختلف هر سال تاکید کردوگفت: وحدت رویه، هماهنگی و شناخت مجاری قانونی در این باره بسیار راه گشا بوده و زمینه رضایت شهروندان از خدمات شهرداری را بوجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: طرح رسیدگی به تخلفات ساختمانی یکی از موضوعاتی است که همواره کارشناسان حوزه شهرسازی و ماده صد با آن مواجه بوده و سعی در اجرای صحیح آن دارند ولی از طرفی تعدد قوانین، ناهماهنگی در جاری نمودن این فرآیند و چالش های حقوقی این مبحث، موجب نارضایتی سیاری شده است.

ثابتی در ادامه سخنان خود با تشریح عملکرد کمیسیون ماده 100 شهرداری این کمیسیون را دارای جایگاه مستقلی دانست وخاطر نشان کرد:کمیسیون ماده 100 شهرداری مرجع شبه قضایی بوده و وظیفه پیشگیری از گسترش ناموزون و غیراصولی ساختمان ها را دارد و در واقع این کمیسیون مرجع صالح برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی است.

ارسال نظر