پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹
کد خبر48858

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی:
رصد فعالیت سرویس مدارس در طول سالتحصیلی فرآیندی دنبال می شود

1.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از رصد فعالیت سرویس مدارس در طول سالتحصیلی به صورت فرآیندی خبر داد.

 گردهمایی هماهنگی و توجیهی بازگشائی مدارس و سرویس های حمل و نقل دانش آموزان مدارس استان آذربایجان شرقی صبح امروز در محل مجتمع فرهنگیان تبریز برگزار شد.

جعفر پاشایی در این گردهمایی ضمن سپاسگذاری از همکاری ویژه دادستانی استان در گره گشایی مشکلات ، گفت:امسال قریب به 75 هزار نوآموز و دانش آموز در مناطق و نواحی استان در مقاطع مختلف تحصیلی سال تحصیلی را آغاز می کنند و تمامی تمهیدات لازم در ادارات و مدارس صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: علارغم محدودیت نیروی انسانی با توجه به بازنشستگی نزدیک 3400 فرهنگی که بعد از انقلاب چنین چالشی بی سابقه بوده، خوشبختانه بعد از پایان امتحانات خرداد با ساماندهی و سازماندهی در مناطق و نواحی مشکل حل شده و استان ما در این خصوص از پیشتازان در کشور است.

وی تصریح کرد: تجهیز مدارس،تعنیر و مرمت مدارس و ساماندهی ، ابلاغ و توزیع کتب در تابستان صورت گرفته است است و 8 هزار مدرسه برای مهر 97 بازگشایی می شوند.

پاشایی استقرار پایه دوازدهم را امسال چالشی ترین بحث عنوان کرد و افزود: با استقرار این طرح 15هزار دانش آموز به سیستم افزوده می شود که اگر بخواهیم آموزش و پرورش کارآمد، اثربخش و پویا را شاهد باشیم لازم است هماهنگی بین بخشی باشد تا با کمترین نارسایی روبه رو باشیم.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان اهداف اصلی ساماندهی سرویس مدارس را اطمینان خاطر اولیاء، و افزایش انگیزه تحصیلی عنوان کرده واذعان داشت: نظارت مستمر نسبت به حجم بالای عملیات در این خصوص، کنترل و برخورد جدی با سرویس های غیرمجاز و همکاری بین بخشی بین نهادها با توجه به رضایتمندی اولیاء و دانش آموزان صورت می گیرد.

وی با اشاره به سیستم فرسوده حمل و نقل کشور، استفاده از سرویس های به روز را در حمل و نقل دانش آموزان تاکید کرد.

پاشایی یادآور شد: رصد فعالیت سرویس مدارس در طول سالتحصیلی فرآیندی دنبال می شود و از حرکت های مقطعی در این خصوص دوری شود.

نرخ شهریه سرویس مدارس با تایید شورای شهر لحاظ می شود

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان نیز در ابتدای جلسه طی گزارشی اجمالی خاطرنشان شد: بنا به تصمیمات در سال های گذشته با توجه به حساسیت موضوع سرویس دانش اموزان، جلسات هماهنگی زودتر صورت می گیرد.

اصغر شفائیه ادامه داد: در کارگروه ماده 18 که زیر نظر شهرداری، آموزش و پرورش و معاونت حمل و نقل استان است افزایش 15 درصدی نرخ شهریه سرویس پیشنهاد شده بود که با تصمیم گیری نهایی شورای اسلامی افزایش 12 درصدی مصوب شد.

 

ارسال نظر