پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
کد خبر48862

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی خبر داد
راه‌اندازی سامانه خودکار توسعه هواشناسی کاربردی( تهک ) در آذربایجان‌شرقی

13970610000433_Test_PhotoH.jpg

شهریارنیوز:مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی گفت: سامانه خودکار توسعه هواشناسی کاربردی( تهک ) راه اندازی شد.

به گزارش شهریاربه نقل از فارس،افشین ابراهیمی  از راه اندازی سامانه خودکار هواشناسی کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: تولید کنندگان مواد غذایی در استان ازجمله کشاورزان، دامپروران، گلخانه داران و مرتعداران و... با ثبت نام در این سامانه به نشانی tahak.irimo.ir می‌توانند اطلاعات و توصیه‌های هواشناسی کشاورزی روزانه را از طریق پیامک دریافت کنند.

وی افزود: دولت در راستای اقتصاد مقاومتی و به منظور ایجاد امنیت غذایی توجه بسیاری به توسعه بخش کشاورزی دارد و در همین چارچوب با توجه به رویکرد سازمان هواشناسی کشور در خصوص ارتباط مستقیم با فعالان بخش‌های مختلف کشاورزی به عنوان یکی از کاربران نهایی اطلاعات هواشناسی به منظور تبیین ماهیت، اهداف و برنامه‌های مدنظر سامانه توسعه هواشناسی کاربردی کشاورزی(تهک) ایجاد شد.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی در خصوص شیوه ثبت نام در این سامانه گفت: هدف از طراحی این سامانه ارائه خدمات الکترونیک بیشتر به کاربران بوده است و کاربران کشاورزی می توانند در سامانه تهک به آدرس tahak.irimo.ir ثبت نام کنند و در این سامانه باید منطقه و محصول خود را درج کنند.

وی افزود: پس از ثبت نام و ورود به سامانه باید استان، شهر و نام محصول انتخاب شود، در نهایت تمام توصیه ها و هشدارها به صورت پیامکی برای کاربران ارسال خواهد شد.

ارسال نظر