سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
کد خبر49458

پرواز بر بام تبریز؛
با اخذ مجوز های لازم، پرواز پاراگلایدرها در آسمان تبریز امکان پذیر می‌شود

582.jpg

سازمان توسعه و عمران عون بن علی به دنبال راه اندازی رشته ورزشی پرواز پاراگلایدر در راستای پاسخگویی به استقبال جوانان و علاقمندان و جذب توریسم و گردشگری در این منطقه است.

به گزارش شهریار، شرایط ویژه توپوگرافی تفرجگاه عینالی و داشتن شرایط لازم برای انجام پروازهای نمایشی و تفریحی، راه اندازی این رشته ورزشی هیجان انگیز در تبریز بی شک مورد استقبال جوانان و علاقمندان و موثر در جذب توریسم و گردشگری در این منطقه خواهد بود.

با توجه به اینکه پروازهای آزمایشی پاراگلایدرها از چندین نقطه این تفرجگاه بصورت موفقیت آمیز صورت گرفته است، در صورت اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی و دستگاه‌های مرتبط  می توان از این رشته ورزشی مهیج برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و رونق گردشگری بهره جست.

تفرجگاه عینالی دارای ظرفیت های بالایی برای اجرای پروژه های مختلف رفاهی، تفریحی و ورزشی است.

در سال جاری چندین پروژه همچون طولانی ترین زیپ لاین کوهستانی، پیست کارتینگ، باشگاه اسب سواری و زمین ورزشی فوتبال در این تفرجگاه به بهره برداری رسیده است.

به دلیل همجواری تفرجگاه عینالی با شهر تبریز و داشتن تپه ها، دره ها و سخره های زیبا، پهنه های جنگلکاری و چشم انداز زیبایش نسبت به شهر با توسعه امکانات خدماتی، رفاهی و تغریحی قابلیت تبدیل شدن به یکی از گردشگاه های مهم کشور را دارا می باشد.

ارسال نظر