سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
کد خبر49487

دمای هوای آذربایجان شرقی 7 تا 15 درجه سردتر می شود

n83051704-72578450.jpg

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با نفوذ و فعالیت سامانه پرفشار، دمای هوای استان در روزهای آینده به ویژه جمعه تا شنبه 7 تا 15 درجه سانتی گراد سردتر می شود.

به گزارش شهریاربه نقل از ایرنا،محمد اشجعی  افزود: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی، با نفوذ و فعالیت این سامانه کاهش محسوس دما و شرایط ناپایداری جوی در استان حاکم می شود.
وی اظهار داشت: شرایط ناپایدار جوی موجب وزش باد شدید، ابرناکی، بارش باران به شکل رگبار و غرش آذرخش و در ارسباران مه گرفتگی و کاهش محسوس دما می شود.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: شدت فعالیت سامانه در نواحی شرقی و شمالی استان بیشتر بوده و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی پیش بینی می شود.
اشجعی با بیان اینکه با توجه به کاهش محسوس دما، احتمال بارش برف در ارتفاعات نواحی سردسیر دور از انتظار نیست، ادامه داد: مردم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی در پی وزش باد شدید، بارش رگباری باران و کاهش محسوس دما اقدام های لازم را به عمل بیاورند.
وی گفت: هم اکنون مراغه و کلیبر به ترتیب با 30 و 21 درجه سانتی گراد گرم ترین و خنک ترین شهرهای استان بوده و دمای کنونی تبریز 28 درجه سانتی گراد است.

ارسال نظر