سه‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
کد خبر49992

در نشست معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریزبا مدیران فرهنگی و اجتماعی مناطق دهگانه شهرداری مطرح شد:
اربعین؛ نمایش وفاداری به مکتب استکبار ستیزی حسینی

bbbb.jpg

نشست معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریزبا مدیران فرهنگی و اجتماعی مناطق دهگانه شهرداری و مدیران ستادی معاونت به منظور هماهنگی برنامه های فرهنگی واجتماعی وآموزشی و تعیین خط مشی هادر ایام اربعین ویوم الله 13 آبان در دفتر معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز برگزار شد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه بر نهادینه کردن فرهنگ اصیل و اسلامی اربعین حسینی در جامعه تاکید کرد.

حجت الاسلام احمد حمیدی با بیان اینکه همایش پیاده‌روی عظیم اربعین، نمایانگر اقتدار امت اسلامی و قدرت‌نمایی مکتب تشیع  در مقابل دشمنان وجلوه مهم وحدت و پیغام رسای نهضت عاشورا است ادامه داد: باید از این فرصت بی‌نظیر  برای ترویج فرهنگ شهادت و پیام قیام امام حسین(ع) و همچنین تقویت انسجام و یکپارچگی پیروان مکتب تشیع و همگرایی ادیان و مذاهب با تکیه بر نهضت عاشورا نهایت استفاده را ببریم.

حمیدی  بر ضرورت تقویت فرهنگ مقاومت و استمرار فرهنگ شهادت تاکید کرد و افزود:  در  برنامه های مختلف فرهنگی در مراکز فرهنگی شهرداری زیبایی های عاشورا و اربعین به نسل های بعدی منتقل شود.

.وی  با اشاره به اینکه مراسم اربعین، نوید دهنده ریشه‌کنی استکبار در آینده نزدیک است گفت: بیداری اسلامی، امید آفرینی و مقاومت سازی از برکات مراسم اربعین حضرت سیدالشهداء (ع) به عنوان یک تجمع بزرگ جهانی است.
وی با اشاره به برخی ترفند‌ها و دسیسه‌های دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی و ایجاد شکاف در ملت انقلابی ایران گفت: مناسبت‌هایی مانند ایام الله ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن عرصه نمایش اقتدار و دلبستگی مردم به نظام اسلامی است.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز  در ادامه افزود:  تهدیدات فرهنگی به طور جدی وجود دارد و دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال استحاله مردم از مسیر انقلاب هستند و باید به طور شبانه روزی در ترویج آرمان های نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم.

ارسال نظر