شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
کد خبر50065

سعید نیکوخصلت در بازدید از نمایشگاه کتاب:
شورا در کنار شهرداری سیاست های فرهنگی را پیش خواهد برد

3ccdb3d7-7b01-42c0-ba9a-f92150af9218.jpg

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: شورای اسلامی شهر تبریز در کنار شهرداری آمادگی کامل دارد سیاست های فرهنگی تدوین شده را پیش ببرد.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت در بازدید از نمایشگاه کتاب، با بیان اینکه برای توسعه و پیشرفت جامعه نیازمند ارتقا فرهنگ کتابخوانی هستیم اظهار داشت: برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی نیاز داریم که رفتارهای موجود در جامعه را تغییر دهیم. او افزود: تغییر رفتار در جامعه وقتی رخ می دهد که شهروندان متوجه اهمیت کتابخوانی بشوند. عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به جلسات متعدد برگزار شده در کمیسیون برای علت یابی کم بودن میزان کتابخوانی در جامعه، گفت: برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه نیازمند ایجاد یکسری زیرساخت ها هستیم که توسط دولت، شهرداری و بخش خصوصی باید انجام شود. 

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آمادگی شورای شهر برای همکاری در افزایش زیرساخت های توسعه کتابخوانی گفت: شورا با تمام توان در کنار شهرداری برای اجرایی شدن سیاست های تدوین شده فرهنگی بویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی قرار دارد. نیکوخصلت ادامه داد: بارها از شهرداران مناطق برای حمایت از کتابفروشان، نویسندگان و کتابخانه های عمومی درخواست شده است و شهردار تبریز نیز شخصا در این مورد دستورات لازم را صادر کرده اند.

این عضو شورای شهر، توسعه فروشگاه های کتاب، فعال کردن شورای فنی کتاب و حمایت از نویسندگان توانمند شهر  را لازمه توسعه کتابخوانی در جامعه دانست و اظهار داشت: با تغییر عادت های جامعه که باید از سنین کودکی آموزش داده شوند می توان به آینده امیدوار بود و این کار در حال حاضر در مجموعه آموزش و پرورش در حال اجرا است.

او در پایان تصریح کرد: شورای شهر و شهرداری آمادگی کامل برای حمایت از بخش خصوصی و خیرین کتابخانه ساز برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه را دارد.

ارسال نظر