شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
کد خبر50071

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز خبرداد:
توزیع کتابچه راهنمای زائرین اربعین/انتشار فراخوان مسابقه " زیارت به روایت دل"

سعید حاجی زاده

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز از توزیع کتابچه راهنمای زائر به همراه فراخوان مسابقه زیارت به روایت دل میان زائرین اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش شهریار، سعید حاجی زاده با بیان اینکه ۵۰۰۰  کتابچه چاپ و توزیع شده است، تصریح کرد: این کتابچه ها در موکب جنت الحسین شهرداری تبریز واقع در مسیر جاده قدیم نجف کربلا عمود ۱۳۹۴ و نیز از طریق سازمان حج و زیارت توزیع بین کاروان ها در حال توزیع است.

حاجی زاده تاکید کرد: این دفترچه راهنما شامل آداب زیارت اربعین، راهنمای اماکن زیارتی عراق، ارائه نکات بهداشتی، سلامت و توصیه‌‌های امدادی به زائران است که در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

او افزود: در این کتابچه ها، فراخوان شرکت در مسابقه «زیارت به روایت دل» منتشر شده که همچنین می‌‌توانند خاطره، شعر و دلنوشته‌‌های خود را حداکثر تا ۱۰۰ کلمه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه به آثار برگزیده، جوایزی از سوی شهردار تبریز اهدا می‌‌شود، از زائران خواست که برای شرکت در این مسابقه، آثار خود را حداکثر تا سی‌‌ام آبان‌ ماه به نشانی «تبریز- خیابان آزادی- چهارراه ابوریحان- شهرداری تبریز- طبقه اول - اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل ارسال کنند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز، پیاده‌‌روی بزرگ اربعین حسینی را فرصتی برای معرفی رویداد «تبریز ۲۰۱۸» دانست و گفت: در این کتابچه ها اماکن دیدنی تبریز چاپ و منتشر شده است.

او افزود: رویداد مهم تبریز ۲۰۱۸ که در واپسین ماه‌‌های خود قرار دارد از طریق توزیع بروشور و نیز با عرضه کلاه و تی‌شرت که آرم «تبریز ۲۰۱۸» بر روی آن‌‌ها نقش بسته، بین زائران کشورهای مختلف توزیع شده و با این روش تبریز و ایران اسلامی به زائرین مختلف معرفی می‌‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تشریح کرد: نصب تابلوهای راهنمایی مسیر پیاده‌روی اربعین تا محل موکب شهرداری تبریز، اجرای فضاسازی فاخر در این مسیر و نیز برپایی ایستگاه نقاشی ویژه کودکان از دیگر فعالیت‌‌های اداره‌‌کل ارتباطات و امور بین‌‌الملل شهرداری تبریز در اجتماع عظیم اربعین امسال است.

برای دانلود کتابچه راهنمای زائر بر روی لینک کلیک نمایید.

ارسال نظر