دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
کد خبر50129

اندک اندک جمع مستان می رسد

arbaeen0(2).jpg

چشم بر هم زدیم و اربعین حسینی رسید. چهل روز عاشقانه را عارفانه گذراندیم و دل در گرو یار، همصدا شدیم با قافله سالار کاروان اسرای کرب و بلا؛ زینب کبری (س). نغمه سر دادیم با ناله های رقیه و سکینه و گوش فرا دادیم به ندای «ما رایت الا جمیلا». و براستی که چه بود آن همه رخداد، اگر زیبایی نبود؟!

اکنون کربلا ظرفیتی دارد فرا زمینی، حال و هوای این سرزمین چیز دیگری است. از جای جای کره خاکی محبان حسین (ع) با پای پیاده طی مسیری می‌کنند که عاشقانه به مقصد آن ارادت دارند. مهمانان حسین (ع) با میزبانی مردمان هم دین و مسلک خود چنان شوقی در سر دارند که مشتاق‌تر از اول سفر باهم هم‌پیمان می‌شوند برای شرکت در این مراسم در سال دیگر. پیاده‌روی اربعین، نمادی شده از وحدت امت اسلامی و عشق و ارادت خالصانه‌شان به امام شهیدان.

در روایت معتبر از امام حسن عسکری (ع) در میان پنج نشانه مومن، خواندن و زیارت اربعین سالار شهیدان ذکر و از علائم شیعه بودن شمرده شده است.

امام حسن عسکری علیه‌السلام فرمودند: «علامات المؤمن خمس: صلاة احدی و الخمسین و زیارة الاربعین والتختم فی الیمین و تعفیر الجبین والجهر ببسم‌اللّه ‌الرحمن‌الرحیم؛ نشانه‌های مؤمن و شیعه، پنج چیز است: اقامه نماز پنجاه و یک رکعت، زیارت اربعین حسینی، انگشتر در دست راست کردن، سجده بر خاک و بلند گفتن «بسم‌اللّه‌الرحمن‌الرحیم».

عزاداری هایتان مقبول درگاه احدیت. التماس دعا...

ارسال نظر