دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
کد خبر50265

شهردار تبریز عنوان کرد :
کارکرد فرامنطقه ای تقاطع غیر همسطح کوی نصر و استانداری / توسعه متوازن مناطق در دستور کار شهرداری

دیدار های امروز شهردار تبریز از پروژه های عمرانی

شهردار تبریز به همراه معاون فنی وعمرانی شهردار و شهردار منطقه پنج از تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر (عج) بازدید و در جریان آخرین وضعیت و پیشرفت آن قرار گرفت.

به گزارش شهریار، مهندس ایرج شهین باهر در بازدید از تقاطع غیر همسطح کوی های نصر و استانداری گفت: تقاطع غیر همسطح اتصال دهنده کوی های نصر و استانداری به عنوان یکی از پروژه های دارای اهمیت منطقه پنج، کارکرد فرامنطقه ای خواهد داشت که نسبت به گذشته با سرعت بیشتری اجرا می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شهرداری تبریز به دنبال توسعه متوازن در مناطق مختلف شهر است افزود : این پروژه با روحیه بسیجی وجهادی احداث می شودکه جا دارد از مدیریت منطقه 5 قدردانی شود . شهردار تبریز افزود : سعی می شود با اتمام قسمت های باقیمانده این تقاطع غیر همسطح در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

مهندس ایرج شهین باهر نقش این طرح عمرانی بزرگ را در رونق بخشیدن به ساخت وساز در کوی های نصر ، استانداری و سپهر مهم ارزیابی نمود وتصریح کرد : تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر در کاهش ترافیک وهمچنین از بن بست خارج شدن این محلات موثر خواهد بود.

شهردار تبریز اظهار داشت : با بهره برداری از تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر (عج) تردد در مسیرهای کوی نصر ، اتوبان پاسداران و کوی استانداری به همدیگر محقق و ممکن می شود . وی با بیان اینکه این پروژه به عنوان فاز اول اتوبان ولایت تلقی می شود افزود : برای فاز اول اتوبان ولایت 250 میلیارد ريال هزینه پیش بینی شده است .

وی در این خصوص افزود : برای اتوبان ولایت یک هزار میلیارد ريال اعتبار پیش بینی شده است . شهردارکلانشهر تبریز احداث دو پل را از مهمترین مشخصات فنی فاز اول اتوبان ولایت ذکر نمود و گفت : پل اول که بر روی اتوبان پاسداران در حال احداث است با هدف اتصال کوی نصر و استانداری به همدیگر و همچنین امکان دسترسی از این دو شهرک به اتوبان پاسداران طراحی شده است.

وی افزود : پل دوم نیز با هدف اتصال فاز دوم بزرگراه دوکمال  به کوی سپهر و اتوبان پاسداران و کوی نصر  احداث می شود. وی در رابطه با آخرین وضعیت پروژه نیز اظهار داشت: تاکنون شاهد پایان یافتن جابجایی تاسیسات شهری و احداث سه رمپ بوده ایم و بزودی آسفالت ریزی  مسیر اتصال دهنده کوی های نصر و استانداری، یک رمپ باقیمانده و سه لوپ نیز شروع می شود.

همچنین در این بازدید میر علی اصغر نساج غازانی شهردار منطقه 5 تبریز با بیان اینکه برای احداث پل اول فاز اول اتوبان ولایت که کوی نصر و استانداری را به همدیگر متصل خواهد نمود 100 میلیارد ریال هزینه شده گفت : برای احداث پل دوم که بزرگراه دوکمال را به کوی استانداری متصل خواهد کرد 150 میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده است.

وی کل هزینه تقاطع غیر همسطح حضرت ولیعصر را 250 میلیارد ریال ذکر نمود و در پایان از شروع آسفالت ریزی قسمت های باقیمانده پروژه در روزهای آینده خبر داد.

ارسال نظر