سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
کد خبر50286

۱۳۰مقاله به سومین کنفرانس بین‌المللی باستان‌شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم ارائه شد

سومین کنفرانس بین‌المللی باستان‌شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم.jpg

داوری ۱۳۰ مقاله ارائه‌شده به زبان‌های فارسی و لاتین توسط کمیته علمی کنفرانس بین‌المللی باستان‌شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم با توجه به سه محور اصلی کنفرانس و بندهای زیر محور آن‌ها پایان یافت و نتیجه داوری‌ها به نویسندگان اعلام شد.

به‌گزارش شهریار به‌ نقل میراث‌ آریا، عادل فرهنگی شبستری، دبیر علمی کنفرانس با اعلام این خبر و با اشاره به دریافت ۹۲ چکیده مقاله فارسی و ۳۸ مقاله لاتین توسط دبیرخانه علمی  گفت:  شمار چکیده های پذیرفته شده فارسی برای تنظیم و ارسال اصل مقاله ها بالغ بر ۷۴مورد شد.

او با اشاره به دریافت ۵۲ مقاله در فرصت تعیین شده برای ارسال مقاله‌ها گفت: «باتوجه به آراء داوران در مجموع ۲۶ مقاله (۱۶ مقاله به زبان فارسی و ۱۰ مقاله به زبان لاتین) برای ارایه به کنفرانس در روزهای۲۳ و ۲۴ آبان ماه سال جاری که در محل کاروان سرای یام در نزدیکی تبریز برگزار می‌شود، در نظر گرفته شده است

او در ادامه ابراز امیدواری کرد که  برگزاری سومین کنفرانس بین المللی باستانشناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم در تبریز، بتواند ضمن به‌نمایش گذاشتن تلاش‌های پژوهشی و حفاظتی انجام شده، توجه شمار بیش‌تری از محققان را برای  شناخت و معرفی راه ابریشم و حفاظت از نشانه‌های آن جلب کند.

سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم در روزهای ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه در کاروانسرای یام تبریز(شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸) توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری دانشگاه نانجینگ چین، دانشگاه هنرهای کاربردی وین و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار می شود.

نخستین و دومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم به ترتیب در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۵ در کشور چین برگزار شد.

ارسال نظر