شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
کد خبر50314

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز مطرح کرد:
رفع مشکل آبگرفتگی مرکز شهر با بهره برداری از کانال رضا نژاد

kanaal (1).jpg

مدیریت و استفاده بهینه از آب‌های سطحی حاصل از بارندگی یکی از مسائل روز همه کلانشهرهای جهان محسوب می شود. در کشورهای توسعه یافته بحث نه بر سر دفع آبهای سطحی، بلکه موضوع مدیریت و استفاده بهینه از آبهای سطحی است و این مساله اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

به گزارش شهریار، شهرداری تبریز مطابق مطالعات دقیق انجام یافته در این حوزه هر ساله بودجه ای را در غالب ردیف‌های مشخص جهت اجرای پروژه مرتبط با آبهای سطحی اجرا و به بهره برداری می رساند. یکی از این پروژهای مهم در حوزه منطقه هشت شهرداری تبریز مربوط به کانال رضانژاد حد فاصل خیابان امام و بلوار علامه طباطبایی(چایکنار) است.

محمد حسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در این باره گفت: کانال رضا نژاد(سیفعلی) به طول تقریبی 840 متر و در اندازه 1*1 متر در حال طی مراحل پایانی اجرا است که با بهره برداری از این پروژه مشکل آبگرفتگی مناطق مرکزی شهر مرتفع خواهد شد.

اسحقی با بیان اینکه آبهای سطحی در زمانهای بارندگی از گذشته مرکز شهر را تهدید کرده و خسارتهای زیادی به دنبال داشته است، افزود: آبهای جاری شده از بالادست مستقیم وارد هسته مرکزی شهر شده و به دلیل ترافیک زیاد این محدوده را با مشکلات زیادی مواجه کرده بود.

وی تصریح کرد: به همین دلیل اجرای این کانال در سال 95 در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفت و به دلیل وجود تاسیسات زیربنایی زیاد و نیز شیب بسیار کم جهت هدایت این کانال به میدان چایی و نیز لزوم عبور زیر سطحی این کانال از معابر اصلی همچون خیابان امام و خیابان ضلع جنوبی چایکنار و نیز تقاطع های مابین این دو خیابان، اجرای این کانال را با مخاطرات زیادی مواجه می کرد.

وی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه تا این لحظه این کانال با پیشرفت بالای 95 درصدی درحال اجرا می باشد و تنها قسمت باقی مانده آن عبور عرضی این کانال از خیابان امام خمینی است که با تکمیل این کانال بزودی شاهد بهره برداری از آن و رفع مشکل آبگرفتگی مرکز شهر خواهیم بود.

ارسال نظر