یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
کد خبر50339

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز خبر داد:
صدور باربرگ الکترونیک برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن

ناوگان باری بیش از 10 تن

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز گفت: صدور "باربرگ" الکترونیک از ۲۰ آبان برای ناوگان باری بیش از ۱۰ تن الزامی است.

به گزارش شهریار به نقل از سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز، فاضل نادری در این خصوص اظهار کرد: از تاریخ بیستم آبان ۹۷ صدور سند حمل و نقل بار الکترونیک «باربرگ» به ازای هر حمل بار در سطح شهر برای تمامی ناوگان‌های باری با ظرفیت بالای ۱۰ تن الزامی است و تخصیص سهمیه سوخت این ناوگان بر اساس باربرگ‌های صادر شده خواهد بود.
وی افزود: جهت صدور سند حمل الکترونیک «باربرگ»، ثبت اطلاعات ناوگان و رانندگان در سامانه UTCMS الزامی است، لذا کلیه ناوگان و رانندگان باید ابتدا در این سامانه ثبت‌نام کنند و سپس برای دریافت پروانه فعالیت (برای ناوگان) و پروانه اشتغال (برای رانندگان) اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار شهرداری تبریز با بیان اینکه جهت صدور "باربرگ"، دریافت پروانه فعالیت برای ناوگان اجباری است، اظهار کرد: دریافت پروانه اشتغال برای رانندگان تا پایان دی ۹۷ اختیاری است و تنها ثبت نام رانندگان در سامانه UTCMS برای صدور "باربرگ" کافی خواهد بود.
وی در توضیح اینکه "باربرگ " چیست؟ گفت: " باربرگ " مجوزی است در بستر الکترونیک که نشان‌دهنده زمان بارگیری، مبداء- مقصد بار، وزن بار، مالک بار و دیگر مشخصات بار بوده و دارای یک شناسه یکتا در کل کشور است و به ازاء هر حمل ‌و نقل بار در ازاء درخواست شرکت‌های حمل یا رانندگان و سایر مراجع ذیصلاح از طریق سامانه حمل نقل بار درون‌شهری به عنوان مجوز حمل صادر می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه استقرار نظام "باربرگ " درون شهری نیاز به هماهنگی با نهادها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلفی دارد، موضوع از طریق وزارت کشور با هماهنگی وزارت نفت، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت راه و شهرسازی پیگیری شده است که با توجه به آماده شدن زیرساخت های صدور باربرگ نظیر سایت و اپلیکیشن به زودی در سراسر کشور عملیاتی می شود.
نادری در خاتمه گفت: با توجه به ضوابط تعیین شده توسط وزارت کشور تنها ناوگانی اجازه دریافت" باربرگ" دارند که پیش از این نسبت به اخذ پروانه فعالیت خود از سازمان های حمل و نقل بار درون شهری شهرداری ها اقدام نموده باشند.

ارسال نظر