یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
کد خبر52269

با تصویب شورای اسلامی شهر تبریز صورت می گیرد:
افزایش ۵۰ درصدی عوارض و جرایم تخلفات ساختمانی در سال ۹۸

محمد حسین زاده - مدیرکل درآمد

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز گفت: با تصویب تعرفه عوارض محلی در شورای شهر تبریز جرایم تخلفات ساختمانی در سال ۹۸ نسبت به تعرفه عوارض محلی سال جاری افزایش ۵۰ درصدی خواهد داشت.

محمد حسین زاده در گفتگو با شهریار، گفت: ارزش معاملاتی ساختمان یکی از ردیف های تغییر یافته دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۹۸ است و با پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی سعی داریم رفتار شهروندی را به سمت کاهش تخلفات ساختمانی سوق دهیم.

وی با اشاره رشد بی رویه ساخت و ساز در کلانشهرها موجب ناهمگونی چهره شهری می شود، افزود: جرایم ماده صد از مهمترین موارد قابل توجه برای شهرداری تبریز است و هر ساله سیاست های بازدارنده خود را اجرا می کند.

حسین زاده هدف از افزایش سالانه درصد جرایم تخلفات ساختمانی را کنترل توسعه شهری، حفظ کاربری و سرانه شهری تبریز اعلام کرد.

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز همچنین از افزایش نرخ بهای بهره برداری از درب ورودی اضافی واحد های مسکونی خبر داد و گفت: هر سند ملکی دارای دسترسی با یک درب پیش بینی شده است و درب های اضافی شامل دریافت بهای بهره برداری بیشتری در قالب ماده ۱۳ تعرفه عوارض محلی سال ۹۸ است.  

محمد حسین زاده تصریح کرد: ۵۰ درصد بهای بهره برداری از درب های ورودی اضافی در سال جاری برای کاربری های عمومی دریافت می شود و در تعرفه عوارض محلی سال ۹۸ این مبلغ به ۳۰ درصد کاهش پیدا می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =