سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
کد خبر52473

«استقبال از بهار» با بسیج نیروهای عملیاتی؛
خانه‌تکانی نوروزی در حوزه شهرداری منطقه ۴ اجرا می‌شود

منطقه 4.jpg

شهردار منطقه ۴ تبریز از اجرای گسترده طرح «استقبال از بهار» خبر داد و گفت: این طرح خدماتی، با بسیج نیروهای عملیاتی منطقه، فضای کلی منطقه را مهیای سال جدید می‌کند.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی، با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با اجرای خدمات ویژه شهرداری منطقه ۴، مطابق سال‌های گذشته، به لطف خدا و با همکاری شهروندان، در دهه اول اسفندماه، شاهد یک خانه‌تکانی اساسی در سطح حوزه خواهیم بود.

وی اولویت این طرح را رفع زواید بصری خوانده و افزود: مهم‌ترین نیاز شهر در بحث زیباسازی، همین اولویت است؛ بر این اساس، در گام نخست، حذف موانع فیزیکی، امحای دیوارنوشته‌ها و آگهی‌ها، ترمیم جداول فرسوده، همسطح‌سازی دریچه‌ها، رسیدگی به وضعیت پل‌های زاید و سایر آشفتگی‌های بصری در دستور کار قرار می‌گیرد.

امجدی جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی را از بخش‌های مهم این طرح عنوان و خاطرنشان کرد: در این راستا، تذکرات لازم به مجریان ساخت‌وسازهای سطح منطقه داده می‌شود تا در در روزهای منتهی به سال جدید، شاهد تجمع نخاله‌ها و مصالح ساختمانی در معابر و مسیرهای سطح منطقه نباشیم.

شهردار منطقه ۴ با اشاره به افزایش زباله تولیدی خانواده‌ها در اسفندماه، متذکر شد: به همین منظور، ضمن افزایش شیفت‌های تنظیف و جمع‌آوری زباله، شست‌وشوی مستمر باکس‌ها، لایروبی جوی‌ها و آبروها، به صورت مداوم در طرح «استقبال از بهار» اعمال می‌شود.

وی  گل‌کاری‌های انبوه را از دیگر برنامه‌های بهاره منطقه ۴ خواند و گفت: علاوه بر برنامه‌های مفصل درختکاری، این منطقه با کاشت انواع گل‌های بنفشه و بوته‌های شب‌بو در بوستان‌ها و معابر، به استقبال بهار می‌رود.

امجدی همچنین از سامان‌دهی محدوده‌های فضای سبز منطقه خبر داد و گفت: با اجرای این برنامه، برنامه‌های مفصل گل‌کاری و درختکاری از نیمه اسفند، در بستر مناسبی پیگیری می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 9 =