شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
کد خبر54503

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز:
اکران بیلبوردهایی با مضمون «مبارزه با دخانیات» در سطح تبریز

بنرهای سلامت

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز از اکران بیلبوردهایی با مضمون مبارزه با دخانیات در سطح شهر خبر داد.

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: این تابلوهای شهری با هدف فرهنگ سازی در بین عموم شهروندان جهت کاهش مصرف دخانیات و آگاهی دهی در خصوص عوارض استفاده از دخانیات، نصب شده است.

حسن‌زاده افزود: این بیلبوردهای شهری با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز در سطح شهر اکران شده است.

او با اشاره به مصرف بالای سیگار در کشور، اظهار داشت: ایرانی‌ها روزانه معادل ۳۰میلیارد تومان سیگار می‌کشند. که به دلیل همین استفاده بیش از حد مردم از سیگار و قلیان انواع بیماری‌ها در بین آنها رواج پیدا کرده و در افراد سیگاری بیماری‌های ریوی ۲۰ تا ۳۰برابر و بیماری‌های قلبی ۳ تا ۴برابر بیشتر است.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز همچنین یادآور شد: سالانه ۳۰هزارمیلیارد تومان هزینه درمان بیماری‌های مربوط به سیگار می‌شود.

حسن‌زاده از تابلوهای شهری به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها و راهکارها برای اشاعه پیام‌های فرهنگی یاد کرده و گفت: فضای شهری به دلیل ارتباط مستمر با شهروندان می تواند بستر خوبی برای بسط و ترویج هر چه بیشتر برخی پیام های فرهنگی و اجتماعی باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 8 =