یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
کد خبر56468

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز:
تاریخ خوشنویسی، مرهون هنرمندان تبریزی است

قدوسی

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: نقش میرعلی تبریزی، به عنوان واضع خط نستعلیق باعث شده، خوشنویسی، مرهون نقش هنرمندان تبریزی باشد.

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی، در این برنامه، با اشاره به اینکه خط و خوشنویسی، از نخستین نمودهای فرهنگ اسلامی است، اظهار داشت: خطاطان و خوشنویسان در طول تاریخ، نقش عمده در نشر تفکر دین، تمدن و فرهنگ داشته‌اند، به طوری که حضرت علی‌(ع) مهم‌ترین کاتب قرآن بوده و اصحاب خود را همواره به کتابت زیبا تشویق کرده ‌است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی، با تبریک هفته خوشنویسی اظهار داشت: خوشبختانه اساتید برجسته تبریزی، میراث‌دار گنجینه ارزشمند خط نستعلیق و دیگر خطوط اسلامی بوده‌اند و خدا را شاکریم که هنرجویان با استعداد انجمن، از موهبت این انجمن قدیمی برخوردارند.

یونس نصیری، رئیس انجمن خوشنویسان تبریز نیز در این دیدار گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، در دوره‌های مختلف، از حامیان توسعه خوشنویسی بوده ‌است.

او اظهار امیدواری کرد که همکاری دو مجموعه، با برگزاری همایش‌های خوشنویسی بیش از پیش تداوم داشته باشد.

نصیری همچنین افزود: علی‌رغم پشتوانه برجسته هنری، متاسفانه انجمن خوشنویسان، فاقد یک محل ثابت و دائمی است و امیدواریم همکاری و حمایت مدیریت فرهنگی شهر، این مانع را بر طرف کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 7 =