دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
کد خبر56677

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز:
احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان شهید ناصر مقدم اجتناب ناپذیر است

اسحقی

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز گفت: احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان شهید ناصر مقدم اجتناب ناپذیر است.

به گزارش شهریار، جلسه ای برای بررسی عملکرد حوزه معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه در خصوص اجرای پروژه های عمرانی مطابق با بودجه مصوب،  با حضور محمدحسین اسحقی، معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز و کارشناسان این معاونت و داوود طالب‌نژاد،  شهردار منطقه ۳ داوود طالب نژاد قبل از ظهر امروز در سالن اجتماعات منطقه برگزار شد.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز، منطقه ۳ را مهمترین منطقه شهرداری تبریز عنوان کرد و گفت: شهرداری منطقه ۳ را می توان به خاطر دارا بودن شرایط خاص جغرافیایی و وجود نقاط مسکونی پرتراکم عنوان کرده و به معنای واقعی مهمترین نقطه شهری از لحاظ مباحث شهرداری دانست.

محمدحسین اسحقی گزارش عملکرد ارائه شده از سوی معاون فنی و عمرانی منطقه را دقیق و مطلوب ذکر کرد و افزود: بروزرسانی و تعمیرات اساسی-اورهال- پارک ها از کارهای مهم و اولویت‌دار در شهرداری است که تلاش شهرداری منطقه در این مورد قابل تقدیر است.

او ادامه داد: در حوزه فضای سبز به خصوص در ترانشه های حاشیه اتوبان شهید کسائی نیز با پرهیز از کارهای نمایشی باید رویکردی علمی و عاقلانه داشته باشیم و فاکتورهای مهمی همچون وجود آب، خاک مناسب، امکان دسترسی و رسیدگی را لحاظ نموده و بعد از بررسی طبیعت فضا و موقعیت مکانی و شرایط فنی اقدام نماییم.

اسحقی خواستار طراحی و تهیه نقشه های پل تقاطع ارتش (تقاطع خیابان ارتش با خیابان آزادی) شده و گفت: هر چه سریعتر باید این طرح نهایی شده و در صورت امکان امسال این پروژه را شروع کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز و شهردار اسبق منطقه ۳، وجود ترافیک در میدان شهید ناصر مقدم (تقاطع خیابان شهدای ارتش با کمربندی میانی) را در حال حاضر بالا ذکر کرده و گفت: در آینده نیز ترافیک در این نقطه از شهر افزایش خواهد داشت،   بنابراین احداث تقاطع غیرهمسطح در مکان اجتناب ناپذیر خواهد بود.

او لزوم مدیریت آبهای سطحی موجود در سطح محدوده شهرداری منطقه ۳ ضروری شمرده و اظهار داشت: باید شبکه آب خام موجود در منطقه همچون آب کاریزها را با نگاه و رویکردی پدافندی (عامل و غیر عامل) احیاء نموده و مدیریت کنیم.

معاون فنی و عمرانی در پایان سخنان خود، دوری از پروژه های ویترینی و اقدام به پروژه های زیرساختی را عامل موفقیت شهرداری عنوان نمود.

محمودرضا بنائی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه نیز در این جلسه توضیحات مبسوطی در خصوص عملیاتی نمودن پروژه ساماندهی و اجرای ورودی استادیوم یادگار امام (ره)، اصلاح هندسی میدان موجود در تقاطع ارتش-کمربندی میانی و تبدیل آن به چهارراه، شناسایی محل و اجرای پارک های جدید، خرید و یا تجهیز زمین بازی کودکان با وسایل بازی مناسب و استاندارد، انجام دقیق و صحیح درزگیری در نقاط مورد نیاز، بهسازی هر چه سریعتر تمامی تقاطع های سطح منطقه و اجرای اصلاحات هندسی، ساماندهی و مرمت سرویس های بهداشتی موجود در سطح منطقه، ضرورت تامین ایمنی شهروندان از جمله نرده کشی و یا ترمیم نرده های زیرپل های عابر پیاده و در خصوص سایر پروژه های در دست اجراء و پروژه های پیش بینی شده برای اجراء در سطح حوزه شهرداری منطقه ۳ تبریز در سال ۹۹ را ارائه کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 5 =