پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
کد خبر56830

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز خبرداد:
رونمایی از سه‌طرح فناورانه آتش نشانی در نمایشگاه رینوتکس

آتش نشانی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز اهم فعالیت های سازمان آتش نشانی در نمایشگاه رینوتکس را تشریح کرد.

به گزارش شهریار، محمد قلیزاده با اعلام رونمایی از اپلیکیشن "۱۲۵ یار" در نمایشگاه رینوتکس اظهار داشت: نسخه ی اولیه این اپلیکیشن به آموزش و ترویج توصیه های ایمنی در مراکز مختلف پرداخته و داوطلبان آتش نشانی می توانند از طریق آن ثبت نام نمایند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز افزود: از طریق این اپلیکیشن می توان تقاضای ثبت نام در دوره های اصول ایمنی و آتش نشانی را ارائه کرد تا پس از انجام برنامه ریزی های لازمه اقدام به تشکیل کلاس شود.

او در خصوص توسعه اپلیکیشن " ۱۲۵ یار " گفت : در نسخه های جدید که در دست طراحی است، جامعه آماری ۱۵ هزار نفری ناشنوایان و معلولان گفتاری خواهند توانست نوع حادثه را انتخاب و محل وقوع آن را با استفاده از مکان یاب ماهواره ای به اطلاع آتش نشانی دهند.

قلیزاده رو نمایی از کتاب "مبانی حریق و خاموش کننده های دستی آتش نشانی" را از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی در نمایشگاه رینوتکس برشمرده و ادامه داد: این کتاب که در راستای اهداف مرکز علمی کاربردی آتش نشانی و خدمات ایمنی برای استاندارد سازی کتب تالیف شده است با عنایت به جامع بودن آن، در مراکز علمی کشور تدریس خواهد شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود از آغاز طرح پژوهشی پهپاد آتش نشان خبر داده و خاطرنشان کرد: در پهپاد های معمولی که در بازار وجود دارد به هنگام استفاده در آتش سوزی هایی نظیر بازار و جنگل، تعادل آن از بین رفته و در ارائه تصاویر مطلوب از محل حادثه مشکلات عدیده ای به وجود آید که ما در تلاشیم تا راه چاره ای برای رفع این موانع دست پیدا کنیم.

قلیزاده در پایان هدف کلی از حضور در نمایشگاه رینوتکس را کوشش برای تجاری سازی فناوری و بسترسازی برای تکمیل چرخه علم دانست و یادآور شد: بیشتر تجهیزات آتش نشانی وارداتی است و ما به دنبال آنیم تا از طریق مخترعان، نخبگان و شرکت های توانمند نیازهای خود را بومی سازی نماییم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =