دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
کد خبر57084

به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین؛
سازمان بسیج شهرداری تبریز طلایه‌دار مبارزه با جنگ نرم و تحقق اقتصاد مقاومتی

بسیج

سازمان بسیج شهرداری تبریز در عرصه مبارزه با جنگ نرم و تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش های وافری انجام می دهد و در این عرصه به عنوان طلایه دار برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی تلاش می کند.

شهریار تبریز/ بعداز پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آنها در ایران، توطئه‌ها و فتنه‌های استکبار علیه انقلاب اسلامی روز به روز گسترش یافت و در چنین شرایطی امام خمینی در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند. بسیج مستضعفین پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

این هفته که به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است بزرگداشت جانفشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین و حفظ آرمان های شهدا انجام می شود. گمان غلطی است اگر بسیج را حاصل جنگ تحمیلی یا انقلاب اسلامی بدانیم. بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافت.

هوشمندی حضرت امام خمینی رحمه الله و عدالت خواهی میلیون ها انسان باایمان، تنها، تبلور دوباره بسیج در عصر حاضر بود.

مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرموده‌اند: « اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوییم: بسیج عبارت است از مجموعه‌ای که در آن پاکترین انسان‌ها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده‌اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینا به مسائل کشور و به نیاز ملت، تبدیل می‌شوند. مجموعه‌ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می‌کند؛ در حقیقت همه انسان‌های مؤمن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد و علاقه‌مند و آگاه به کار، در هر میدانی از میدان‌ها هستند که برای ملت مفید است، جزء بسیج‌اند؛ لذا بسیج یک نام مقدس است. »

اینگونه بود که بسیج در تاریخ انقلاب اسلامی نه به عنوان یک نهاد نظامی صرف، بلکه به عنوان یک مکتب فرهنگی و ارزشی و کلمه طیبه‌ای که در بین همه اقشار ملت ایران ریشه دوانیده است، مطرح می‌شود.

کمک به دولت در امر سازندگی، ایجاد توانایی‌ها و آمادگی‌های لازم دفاعی در آحاد مردم در دفاع از کشور، تحقق فرمایش روح الله خمینی مبنی بر تشکیل هسته‌های حزب‌الله، ایجاد توانایی‌های لازم در آحاد مردم به منظور کمک به هنگام بروز بلایا و حوادث غیر پیش بینی و ایجاد توانایی‌های لازم رزمی در نیروهایی که توانایی شرکت در عملیات‌های کلاسیک و بزرگ را دارند، از اهداف اصلی سازمان بسیج مستضعفین که به عنوان یکی از ارکان سپاه پاسداران فعالیت می کند، عنوان شده است.

تشکیل سازمان بسیج شهرداری تبریز در سال ۹۴

سازمان بسیج شهرداری تبریز به همت فرماندهی و شورای حوزه بسیج شهرداری تبریز در سال ۹۴ تشکیل شد.

این سازمان با توجه به وظایف متعدد بسیج در ادارات مجموعه شهرداری تبریز و نیز نیاز مبرم بر توسعه تفکربسیجی در تمام کارکنان و اعضاء تشکیل شد.

این سازمان برای توسعه عملکرد بسیج و بسیجیان تلاش می کند و در تمام زمینه های فرهنگی اجتماعی فعالیت دارد و سازماندهی کارمندان بسیجی از دیگر اهداف تشکیل این سازمان است.

شهید باکری الگوی بسیجیان شهرداری تبریز

شهردار تبریز نیز در خصوص هفته بسیج گفت: شهید باکری الگوی بسیجیان شهرداری تبریز است و حفظ حرمت «بسیجی» در گرو تلاش بسیجیان است.

ایرج شهین باهر از حرکت‌های خودجوش بسیجیان در صیانت از آرمان‌های انقلاب قدردانی کرد و گفت: حرکات و فعالیت های بسیج همواره زیر ذره بین مردم بوده و این قشر می بایست با عملکرد جهادی به جایگاه واقعی خود دست یابند.

شهردار تبریز ضمن اشاره به بالارفتن میزان توقعات از بسیجیان افزود: این امر تکلیف را سنگین‌تر می‌کند چراکه حفظ حرمت بسیجی با تلاش عجین است اما در این بین مدیران بسیجی هستند که می بایست با عملکردشان این امر را به اثبات برسانند.

او با تاکید بر ضرورت تبیین شاخص ها در جمع بسیجیان گفت: برای ما شهید باکری به عنوان الگویی کم نظیر است و همگی باید ادامه‌دهنده راه بسیجی وار آنانی باشیم که خدمت صادقانه را هدف نهایی خود می دانستند.

سازماندهی ۵۰ درصد کارمندان شهرداری تبریز در سازمان بسیج

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز نیز در گفتگو با شهریار از سازماندهی ۵۰ درصد کارمندان شهرداری تبریز در سازمان بسیج این مجموعه خبر داد و گفت: بسیج شهرداری تبریز برای پاسداشت آرمان های انقلاب اسلامی برنامه های عرصه درونی و بیرونی دارد.

رحیم ملاحسینی با بیان اینکه ما در عرصه بیرونی برای مقابله با جنگ نرم دشمن تلاش داریم، ادامه داد: همچنین این سازمان در جهت تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی و خدمات رسانی اجتماعی فعالیت می کند.

او ابراز داشت: جذب و ساماندهی، تعلیم و تربیت، حفظ و انسجام و مدیریت بسیجیان مجموعه شهرداری تبریز از خدمات درونی سازمان بسیج شهرداری است.

ملاحسینی با اشاره به اینکه عرصه های درونی باید برای اثربخشی برنامه ها آماده شوند، گفت: ما در سازمان بسیج شهرداری تبریز سه حوزه برادران و یک حوزه خواهران داریم و برای تحقق سیاست ها و برنامه های بسیج تلاش داریم. همچنین سازمان بسیج شهرداری تبریز گردان امداد و نجات دارد که با همکاری آتش نشانی تشکیل شده است.

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز افزود: در راستای کمک به مدیریت شهری تبریز و خدمت به مردم و افزایش رضایتمندی مردم تلاش می کنیم.

او گفت: در راستای اثربخشی بیرونی نیز اخیرا در حادثه زلزله شهرستان میانه توسط شهرداری تبریز و با همکاری شورای شهر، ۳۰ کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شد.

فعالیت ۵۱ پایگاه مقاومت در سازمان بسیج شهرداری تبریز

ملاحسینی همچنین از فعالیت ۵۱ پایگاه مقاومت در سازمان بسیج شهرداری تبریز خبر داد و گفت: طی هفته بسیج برنامه های مختلفی همچون غبارروبی مزار شهدا، آموزش مربیان حلقه های تربیتی، برگزاری نشست های روشنگری و بصیرتی و برگزاری همایش بزرگ خانواده های شهرداری تبریز برگزار می شود.

فرمانده سازمان بسیج شهرداری تبریز افزود: ۳ گروهان از شهرداری تبریز نیز شامل دو گروهان برادران و یک گروهان از خواهران در برنامه حماسه شکوه پایداری شرکت می کنند.

او گفت: بسیج امروز توانسته در تمام عرصه ها حضور داشته باشد و خدمات مختلفی توسط بسیجیان انجام شده و بسیج همیشه در صحنه های مختلف حضور دارد. بسیج یار و یاور مردم است.

ملاحسینی ادامه داد: اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری تبریز «جام شهدای بسیج» روز چهارشنبه همزمان با هفته بسیج در فرهنگسرای الغدیر تبریز برگزار می شود. این المپیاد با استقبال پرتعداد بسیجیان ورزشکار شهرداری تبریز در ۹ رشته ورزشی با همکاری سازمان بسیج و سازمان فرهنگی، هنری و ورزش شهرداری تبریز برگزار شد.

بسیج زاییده انقلاب اسلامی است و در عین حال به عنوان نیروی حافظ انقلاب نقش ایفا می‌کند و لذا یک رابطه متقابل بین انقلاب‌، تداوم انقلاب و بسیج وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =