پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
کد خبر57129

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد:
لزوم ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار

بابایی اقدم

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ورزش تبریز دچار افراط و تفریط شده و مسئولان شهر باید با تصمیمات جدید و ایجاد فضاهای مناسب، فکری به حال وضعیت نامطلوب فعلی ورزش کنند.

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم در مراسم اختتامیه اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری (جام شهدای بسیج) در فرهنگسرای الغدیر با بیان مطلب فوق، افزود: متاسفانه وضعیت ورزش شهر ما به گونه ای شده است که حاضریم برای یک فوتبالیست مصدوم که تنها چند بازی داشته، پول میلیاردی پرداخت کنیم اما برای استعدادهایی که آینده ورزش شهرمان توسط آنها رقم می خورد، ریالی هزینه نمی کنیم.

او ادامه داد: متاسفانه ورزش تبریز دچار افراط و تفریط شده است، در مقطعی میلیاردها خرج شده و حالا شاهد خشک شدن ریشه ورزش در شهرمان هستیم، باید فکری به این وضعیت نامطلوب شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه این شهر دارای استعدادهای ورزشی زیادی است، عنوان کرد: ورزش تبریز آن چیزی نیست که امروز می بینیم. پیشکسوتان ورزش تبریز از مسئولان انتظار حمایت دارند و نباید به تصمیمی که قبلا گرفته شده، تمکین کنیم.

او با اشاره به لزوم ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار، عنوان کرد: از سیاستگذاران شهر می خواهم که فکری به حال استعدادهای ورزشی، نوجوانان و جوانان مناطق پائین شهر داشته باشند، ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار حتی با تغییر کاربری برای این مناطق لازم است.

بابایی اقدم یادآور شد: ما امسال برای اولین بار با تغییر کاربری مسکونی به فضای سبز، پارک صفاری را به عنوان باغ شهر احداث کردیم و امیدوارم در سال ۹۹ نیز برای اولین بار با تغییر کاربری مسکونی به ورزشی، فضاهای مناسبی را برای ورزش  جوانان و نوجوانان و استعدادهای ورزشی مناطق پائین شهر ایجاد کنیم.

او در خصوص آخرین وضعیت مربیان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اظهار کرد: اکنون بیش از ۹۰ نفر از مربیان این سازمان در بلاتکلیفی به سر می برند و هنوز وضعیت قرارداد آنها مشخص نشده است. این تعداد مربی برای تامین حداقل های زندگی شان مشکل دارند و من می دانم که قطعا راه هایی برای برطرف کردن مشکل آنها وجود دارد.

در مراسم اختتامیه اولین دوره المپیاد ورزشی کارکنان شهرداری (جام شهدای بسیج) که شب گذشته با حضور مسئولان استانی و شهری برگزار شد، از تیم‌های برتر در رشته‌های والیبال و فوتسال به همراه سه ورزشکار برتر در رشته‌های انفرادی آقایان و بانوان تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =