پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر58512

توسط واحد فضای سبز شهرداری منطقه ۹ تبریز؛
حفظ درختان و پیشگیری از آفت ها و حفظ فضای سبز منطقه ۹

اقدامات فضای سبز منطقه 9

مدیر فضای سبز شهرداری منطقه۹ تبریز گفت: اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ فضای سبز این منطقه به منظور مبارزه با جونده ها و استفاده از پوشش نایلونی برای محافظت از گونه های حساس و ضعیف گیاهی در دستور کار تلاشگران فضای سبز قرار دارد.

به گزارش شهریار، اسلام زارع با اعلام این خبر اظهار داشت: تلاشگران فضای سبز در راستای مبارزه با آفات درختان و حفظ فضای سبز منطقه، در حال سمپاشی انواع درختان و فضای سبز بوستان ها و پارک های سطح حوزه ی استحفاظی منطقه۹ هستند.

او افزود: با شروع فصل سرما و محدودشدن منابع غذایی، برخی جونده ها با حمله به درختان انبوه کاری شده، از تنه و ساقه درختان  به عنوان منابع غذایی استفاده می کنند که این امر موجب از بین رفتن آوندها و در نتیجه مرگ درختان می شود که استفاده از سم رابیتکس یا راتوک بعنوان دور کننده های موثر، یکی از بهترین روش ها جهت پیشگیری از خسارات مذکور است.

زارع خاطرنشان کرد: همچنین در این فصل، به منظور جلوگیری از یخ زدگی و سرمازدگی برخی گونه های حساس و ضعیف، اقدامات پیشگیرانه در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

مدیر فضای سبز منطقه۹ تصریح کرد: ماندگاری گونه های مختلف گیاهی در اقلیم سردسیر منطقه نیازمند توجه ویژه و اقدامات اساسی است که بر این اساس، استفاده از پوشش نایلونی برای محافظت از شمشادها و نعناعی های تازه کاشت شده  از جمله اقداماتی است که در این راستا اجرا شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =