شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کد خبر58530

در داخل کانال هدایت آب‌های سطحی تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش؛
عملیات پی‌کنی برای مهار لوله فاضلاب انجام شد

تبریز

عملیات پی کنی برای مهار لوله فاضلاب واقع در داخل کانال هدایت آبهای سطحی تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ تبریز انجام شد.

به گزارش شهریار، در اجرای عملیات پی‌کنی کانال هدایت آبهای سطحی در تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش از مقابل خیابان معراج به سمت خیابان عدل، بعد از هماهنگی و مکاتبات با اداره آب و فاضلاب شهر تبریز عملیاتی برای مهار لوله فاضلاب شهری عبور کننده از مسیر کانال مذکور انجام شد.

کارکنان معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ به دلیل عدم امکان جابجایی لوله فاضلاب عبوری از مسیر، برای ایمن سازی لوله از فشار حاصل از باکس های بتنی هدایت آبهای سطحی کانال، مجبور به پی کنی در طرفین لوله فاضلاب شدند.

پی کنی ویژه مهار لوله به طول ۳۰ متر در طرفین لوله داخل کانال به عمق ۱ متر و در کل با احتساب قطر لوله فاضلاب و فضای اطراف آن در عرض ۲ متر سنگ چینی می شود.

عملیات پی کنی مورد اشاره به خاطر دست گیر بودن مسیر بدون استفاده از ماشین الان حفاری بزرگ به طریقه دستی با دژبر حفاری می شود.

بعد از اتمام پی کنی و اجرای دیوار سنگی، باکس های هدایت کننده آب های سطحی کانال اسلامشهر روی آن با لحاظ کردن فاصله و ارتفاع مناسب، در مسیر جای گذاری می شود.

عملیات جای گذاری کانال های بتنی، فاز دیگری از عملیات هدایت آبهای سطحی در کوی اسلامشهر واقع در خیابان طالقانی است که بعد از اتمام به کانال هدایت آبهای سطحی ایلی سو در کمربندی میانی متصل خواهد شد.

عملیات احداث کانال بتنی از مسیل مذکور، از اتوبان شهید کسائی تا اتصال به کانال ایلی سو(کانال هدایت آبهای سطحی منطقه) در نزدیکی های تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش کمربندی میانی، در ۴ فاز برنامه ریزی شده بود که فازهای اول و دوم آن از سمت کانال ایلی سو به طول ۲۷۰ متر در سال های گذشته به اجرا در آمده بود و در حال حاضر فاز سوم در حال اجرا است.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =