شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
کد خبر58531

به منظور مهار لوله فاضلاب انجام می شود؛
اجرای عملیات پی‌کنی در کانال هدایت آب‌های سطحی تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش

کانال

عملیات پی کنی برای مهار لوله فاضلاب درون کانال هدایت آبهای سطحی تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۳ تبریز آغاز شد.

به گزارش شهریار، در اجرای عملیات پی‌کنی کانال هدایت آبهای سطحی در تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش از مقابل خیابان معراج به سمت خیابان عدل، بعد از هماهنگی و مکاتبات با اداره آب و فاضلاب شهر تبریز عملیاتی را برای مهار لوله فاضلاب شهری عبور کننده از مسیر کانال مذکور آغاز شد.

کارکنان معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه بدلیل عدم امکان جابجایی لوله فاضلاب عبوری از مسیر، برای ایمن سازی لوله از فشار حاصل از باکس های بتنی هدایت آبهای سطحی کانال، پی کنی در طرفین لوله فاضلاب را آغاز کردند.

پی کنی ویژه مهار لوله به طول ۳۰ متر در طرفین لوله درون کانال به عمق ۱ متر و در کل با احتساب قطر لوله فاضلاب و فضای اطراف آن در عرض ۲ متر سنگ چینی خواهد شد. عملیات پی کنی مورد اشاره به خاطر دست گیر بودن مسیر بدون استفاده از ماشین الان حفاری بزرگ به طریقه دستی با دژبر حفاری می شود.

بعد از اتمام پی کنی و اجرای دیوار سنگی، باکس های هدایت کننده آبهای سطحی کانال اسلامشهر روی آن با لحاظ کردن فاصله و ارتفاع مناسب، در مسیر جای گذاری خواهد شد.

عملیات جای گذاری کانال های بتنی، فاز دیگری از عملیات هدایت آبهای سطحی در کوی اسلامشهر واقع در خیابان طالقانی می باشد که بعد از اتمام  به کانال هدایت آبهای سطحی ایلی سو در کمربندی میانی متصل می شود.

عملیات احداث کانال بتنی از مسیل مذکور، از اتوبان شهید کسائی تا اتصال به کانال ایلی سو(کانال هدایت آبهای سطحی منطقه) در نزدیک تقاطع شهید سلیمانی و شهدای ارتش، در ۴ فاز برنامه ریزی شده بود که فازهای اول و دوم آن از سمت کانال ایلی سو به طول ۲۷۰ متر در سال های گذشته به اجرا در آمده بود و در حال حاضر فاز سوم در حال اجرا است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =