شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
کد خبر58542

شهردار منطقه ۴ تبریز خبر داد:
ارائه‌ آموزش‌های شهروندی به بیش از یک‌هزار دانش‌آموز از مهرماه سال‌جاری

آموزش شهروندی

شهردار منطقه ۴ تبریز با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش‌های شهروندی در ارتقای فرهنگ عمومی، از ارائه‌ی آموزش‌های شهروندی به بیش از ۱ هزار دانش‌آموز از مهرماه سال‌جاری خبر داد.

به گزارش شهریار، اکبر امجدی با بیان این مطلب، افزود: با توجه به گسترش شهرنشینی مباحثی چون آموزش و مشارکت شهروندان، اهمیت ویژه‌ای یافته است.

او اضافه کرد: موضوع آموزش شهروندی همواره مورد تاکید مدیریت شهری بوده و یکی از کارآمدترین روش‌ها برای رسیدن به مناسبات اجتماعی مطلوب و ارتقای فرهنگ عمومی شهر است، به‌ویژه اینکه عمده جامعه هدف، دانش‌آموزان و کودکان هستند.

شهردار منطقه۴ تبریز بیان داشت: در همین راستا از آغاز سال‌تحصیلی جدید، با برگزاری ۳۹ کارگاه آموزش شهروندی توسط امور فرهنگی و اجتماعی منطقه چهار در سطح مدارس، در مجموع ۱ هزار و ۱۵۰ دانش‌آموز از این دوره‌ها بهره‌مند شده‌اند.

امجدی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها در زمینه‌های تقویت و بهبود فرهنگ عمومی، فرهنگ ترافیک، مدیریت پسماندهای خانگی، کمک‌های اولیه و آتش‌نشانی، نگهداری و ایجاد فضاهای سبز شهری، آثار روانی و اجتماعی حجاب و عفاف، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ... ارائه شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 1 =