یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
کد خبر58554

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز:
انعطاف و شفافیت، ویژگی اصلی عوارض محلی سال ٩٩

محمد حسین زاده - مدیرکل درآمد

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز دو ویژگی مهم تعرفه عوارض محلی سال ٩٩ را در شفافیت و انعطاف آن دانست.

به گزارش شهریار، محمد حسین زاده با اعلام این مطلب اظهار داشت: تعرفه عوارض محلی سال ٩٩ بر خلاف سال های قبل زودتر از موعد تحویل شورای شهر شد تا فرصت کافی برای لحاظ نظرها و پیشنهادهای کارشاسی شده باشد.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز افزود: شهرداری تبریز هر سال سعی می کند این تعرفه را نسبت به سال های قبل شفاف و گویا نماید تا شهروندان بتوانند به آسانی در جریان محتوای آن قرار گیرند.

او با بیان اینکه تعرفه عوارض محلی در سایت اداره کل تشخیص و درآمد شهرداری تبریز نیز منتشر شده، ادامه داد: این سطح از شفاف سازی به ندرت در بین شهرداری های کشور وجود دارد که هدف از آن مشارکت شهروندان برای ایجاد پویایی در شهر بوده و دارای انعطاف پذیری خاص برای بافت های مختلف شهری است. 

حسین زاده با اشاره به اولویت بخشی شهرداری تبریز برای بافت های فرسوده و حاشیه نشین، تصریح کرد: در بیشتر موارد شهرداری تبریز از حقوق قانونی خود چشم پوشی میکند تا علاوه بر توانمند سازی املاک بافت های فرسوده و حاشیه نشین، مردم با نوسازی مسکن خود موجب به ارمغان آوردن استحکام بنا و زیبایی بصری شهر شوند و در کنار آن برای مواقع بحرانی دور اندیشی شده باشد.  

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز در بخش دیگر، از سخنان خود ویژگی تعرفه عوارض محلی سال جدید شهرداری را توجه به وضعیت معیشتی مردم عنوان کرده و خاطرنشان ساخت: مناطق مختلف شهر به ٣ دسته کم برخوردار، متوسط و برخوردار تقسیم شده تا بر اساس تناسب درآمد مردم اقدام به اخذ عوارض شود تا رضایت شهروندان جلب شده و به وضعیت معیشتی مردم نیز توجه شود.

محمد حسین زاده در پایان از صدور مجوزهای رایگان شهرداری برای احداث مراکز گردشگری و اقامتی در قالب های هتل، مسافرخانه، هتل آپارتمان و تفرجگاه های گردشگری برای سومی سال پیاپی خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =