سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
کد خبر58627

توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز انجام شد؛
تقدیر از پژوهشگران تبریزی هم زمان با روز ملی پژوهش

روز پژوهش

شماری از پژوهشگران تبریزی، همزمان با روز ملی پژوهش طی برنامه ای از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش شهریار، در این ویژه برنامه که با هدف پاسداشت روز پژوهش برگزار شد، ۱۳ نفر از  پژوهشگران حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی تجلیل شدند.

حجت الاسلام و المسلمین قدوسی، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع پژوهش خاطرنشان کرد: تبریز همواره در حوزه های پژوهشی با موضوعات جدید و متناسب با جامعه سرآمد بوده و جزو شهرهای پیشتاز است.

او افزود: در بسیاری از حوزه ها، این موضوع شهرت جهانی دارد که آثار برجسته سه علامه تبریزی یعنی علامه امینی، علامه طباطبایی و علامه جعفری از آن جمله اند و آثار آنها به رغم گذشت سالها، همچنان درصدر آثار پژوهشی حوزه های دینی و قرآنی قرار دارند.

قدوسی ادامه داد: امیدواریم در سایه تلاش های پژوهشگران و افراد این حوزه شاهد خلق آثاری در وزن و اعتبار جهانی باشیم.

معاون فرهنگی سازمان نیز در این نشست با بیان اینکه بخشی عمده از فعالیت های سازمان متبوعش نیازمند کار منسجم و دقیق پژوهشی است افزود: لازم است نتایج پژوهش های حوزه های مختلف فرهنگی وهنری در پروژه  های این حوزه ها مورد توجه و بازشناسی قرار گیرد تا به کسب نتیجه مطلوب از این حوه کمک کند.

سیروس مصفی افزود: قدردانی سازمان از پژوهشگران حوزه های مختلف، قدردانی از نفس پژوهش و ارج نهادن به آنهایی که با فعالیت مستمر در این حوزه، کارنامه ای درخشان را به مجموعه آثار پژوهشی این شهر افزوده اند.

او ادامه داد: بر این باوریم پژوهشگرها باید در بدنه فعالیت ها و پروژه های فرهنگی حضور داشته و اثر خود را بر این فعالیت ها بگذارند و صرفا یک مطالعه که بی تردید با مرارت ها و سختی های جانفرسا همراه بوده، نباشد.

در این نشست از رامین حکم آبادی، پژوهشگر حوزه قرآن، رضا قلیزاده علیار، پژوهشگر حوزه دفاع مقدس، اصغر یوسفی نژاد، پژوهشگر حوزه سینما، حسن علیزاده پروین، پژوهشگر حوزه فرهنگ، امیر علیزادگان، پزوهشگر حوزه هنرهای نمایشی، کریم متقی، پژوشگر حوزه عکسی، مینو امیرقاسمی، پژوهشگر حوزه ادبیات، مجتبی نخجوانی، پژوهشگر حوزه نقاشی، کریم میمنت نژاد، پژوهشگر حوزه تاریخ، محمد طاهری خسروشاهی، پژوهشگر حوزه شعر، لادن وجدان زاده، پژوهشگر حوزه معماری، محمد عزیزی راد، پژوهشگر حوزه تاریخ رسانه و فرهود صفرزاده، پژوهشگر حوزه تاریخ موسیقی تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 7 =