یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
کد خبر58974

شکوه و سپیدی برف مهمان تبریز شد/ تداوم عملیات برف‌روبی در مناطق مختلف شهر

نیم روز برفی تبریز

در پی تداوم بارش برف عملیات برف روبی و پاکسازی معابر توسط عوامل خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز در مناطق دهگانه سطح شهر ادامه دارد.

به گزارش شهریار، نخستین برف زمستانی سال ۹۸ در حالی تبریز را سفیدپوش کرد که از نخستین دقایق آغاز بارش ها، تکاپوی نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز جهت برف روبی از معابر آغاز شد.

این نیروهای خدمتی که با اطلاعیه های جوی از پیش در آماده باش به سر می بردند، با آغاز برف به منظور تسهیل در تردد عبور شهروندان به طور مدون در معابر اصلی و فرعی سطح شهر حضور یافتند.

مناطق دهگانه تبریز هر یک با حضوری فعال و همتی جمعی از نخستین دقایق بارش برف در معابر شهری حضور داشته و هم اکنون نیز بدون وقفه در حال خدمات دهی به شهروندان هستند.

رضا پاک‌نهاد شهردار منطقه ۱ تبریز در گفتگویی با اشاره به این اقدامات از روان سازی تمامی مسیرهای سطح حوزه منطقه پس از محلول پاشی به موقع و سریع خبر داد و می گوید: در پی گزارش هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف، تمامی نیروهای حوزه خدمات شهری این منطقه طبق برنامه‌های پیش‌بینی شده وارد عمل شده و پس از بارش ها سریعاً اقدامات لازم در خصوص محلول پاشی ها در تمامی سطح حوزه را به دقت انجام دادند.

او ادامه می دهد: محلول پاشی در سطح منطقه ۱ به موقع اجرایی و همین امر باعث ایمن‌ و روان سازی سطح حوزه شده و تمامی نیروهای خدمات شهری تا برقراری کامل شرایط طبیعی به صورت آماده باش در سه شیفت اقدامات محلول را اجرا و به انجام می رسانند.

معاون خدمات شهری شهردار منطقه ۴ تبریز هم از ایمن سازی تردد در معابر سطح حوزه با اجرای عملیات برف‌روبی و محلول پاشی خبر داد و یادآوری می‌کند: اکیپ‌های خدماتی منطقه با آمادگی کامل، همزمان با آغاز بارندگی با توزیع گسترده محلول نمک نسبت به یخ‌زدایی معابر اقدام کردند.

احد یعقوبی ادامه می دهد: عملیات محلول پاشی توسط اکیپ‌های نواحی سه گانه معاونت خدمات شهری منطقه ۴ اجرا شد و در کمترین زمان ممکن تمامی معابر پاکسازی و در اختیار تردد روان و ایمن شهروندان قرار گرفت.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار منطقه ۹ تبریز هم از تلاش شبانه روزی همکاران این معاونت از اولین ساعات شروع بارش برف در شهر تبریز خبر داده و می گوید: با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه، از اولین ساعات شروع بارش برف، این معاونت با اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم و همچنین آماده باش کلیه نیروها و تجهیزات، آماده خدمت رسانی به شهروندان جهت سهولت در تردد و پیشگیری از حوادث احتمالی است.

محمدرضا عباسی ادامه می‌دهد: با برنامه ریزی‌ها و تدابیر اتخاذ شده از زمان شروع فصل سرما، خوشبختانه با حضور به موقع و سریع در سطح منطقه عملیات محلول پاشی، برف روبی و ... به سرعت انجام یافت و خوشبختانه هیچگونه مشکل در امر تردد وسایل نقلیه و جابجایی همشهریان عزیز در این نقطه از شهر تبریز نبودیم.

این تنها نمونه‌ای از اقدامات مناطق مختلف تبریز برای ایجاد فضایی ایمن و آرام در سطح شهر بود تا شهروندان تبریزی نخستین جشن برفیِ زمستانی را باشکوه تر برگزار کنند.

با گذشت یکصد و پانزده رو از آغاز فصل آبی جدید این نخستین برف فراگیر تبریز بود. مجموعه مدیریت شهری تبریز با همتی جمعی تمام تلاش خود برای رقم زدن خاطره ای خوش و بیادماندنی برای شهروندان را فراهم کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 3 =