یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد خبر59289

سعید نیکوخصلت:
ائل کورپوسی می تواند یکی از آبرومندانه ترین پروژه های تبریز باشد/ لزوم افزایش تسهیلات بافت فرسوده

یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تبریز

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز گفت: پروژه "ائل کورپوسی" می تواند یکی از بهترین و آبرومندانه ترین پروژه هایی شهر تبریز در تاریخ معاصر معماری باشد و در این راستا نام خوبی نیز برای آن انتخاب شده است.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تجویز شروع اجرای عملیات عمرانی پروژه احداث پل معلق مابین شهرک مرزداران و پارک شمیم پایداری به عنوان المان ورودی شرق تبریز، اظهار کرد: این پروژه که نام ائل کورپوسی به آن انتخاب شده است، می تواند یکی از بهترین و آبرومندانه ترین پروژه های تاریخ معاصر معماری شهر تبریز باشد.

او با اشاره به لزوم مطالعات جدی در خصوص این پروژه، عنوان کرد: ما می‌توانیم با جلب مشارکت عمومی در تبریز و سهامدار کردن خود مردم، این طرح را به سرانجام برسانیم که در این ارتباط باید اطلاعیه عمومی داده شود.

دبیر شورای اسلامی شهر تبریز همچنین با اشاره به فراهم آوردن امکان ساخت و ساز بیشتر شهروندان در بافت فرسوده، یادآور شد: شهر تبریز به لحاظ وجود گسل، نسبت به شهرهای دیگر متفاوت است که با توجه به این موضوع، بهتر است تا راستای تغییر فضای فعلی و نوسازی بافت فرسوده شهر توجه بیشتری صورت گیرد.

او افزود: باید با ارائه تسهیلات بیشتر برای افزایش اشتیاق ساخت و ساز بیشتر اقدام شود و به نوعی مردم از این موضوع منتفع شوند. درخواست من این است که اگر فضای مطلوبی به وجود آید و انتفاع مردم بیشتر دیده شود، مردم در بافت فرسوده کار ساخت و ساز را بیشتر انجام خواهند داد و بدین طریق شهر در مقابل حوادث طبیعی نیز ایمن خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =