پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
کد خبر59511

در شهرداری منطقه ۱ تبریز برگزار شد
مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

به گزارش امور ارتباطات منطقه یک شهرداری تبریز

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در شهرداری منطقه ۱ تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار، همزمان با ایام سوگواری شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم ویژه‌ای با حضور رضا پاک نهاد شهردار، معاونین، مدیران و کارکنان بسیجی منطقه یک برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم که به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)و در بزرگداشت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شده بود یکی از راویان رزمنده دفاع مقدس از نقش شهادت، شهامت و شجاعت اهل بیت در جهت گشودن راه معنویت و ایمان و رشادت سخنرانی کرد.

سید ابوالفضل ایرانی نویسنده و راوی دفاع مقدس به جایگاه ویژه حضرت فاطمه‌ زهرا(س)اشاره و بیان داشت: حرکت انقلابی حضرت زهرا(س) و دفاع از صراط مستقیم الهی و ولایت رهبران بر حق اسلامی ، یکی از مهمترین اقدامات این بانوی بزرگ اسلام است. شناخت، معرفت محبت و ولایت جامعه و پویایی پاک بانوی آفرینش نسبت به مقام ولایت، نگرش روشن و بنیادین در عرصه های مختلف دفاع و حمایت از امامت به حدی عمیق و معنادار بود که در طول تاریخ راهگشای تمامی انسان های متدین و ولایتمدار بوده است و همین امر در راه دفاع مقدس و رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی توانست معبری بگشاید که الگوی رفتاری و کرداری باشد برای تمامی عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت و با ایمان به این راه گام بردارند.

این رزمنده دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ارزش دهی به جایگاه والای شهدا و مقام شامخ آنان اشاره و گفت:  برای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی و دفاع در مقابل هجمه‌های دشمنان باید به سلاح ایمان و شهامت و شجاعت و شهادت مسلح گشت این همان کاری بود که شهیدان راه حق انجام دادند و از سیدالشهدا آغاز و تا کنون تداوم دارد.

او افزود: شهیدان دفاع مقدس با ایمان راسخ و به دور از مقام و منزلت دنیوی برای رسیدن به آرمانهایشان که همان راه ولایت و امامت است قطره قطره خونشان را فدای اسلام و مسلمین نمودند و با همین باور به جایگاه رفیع شهادت دست یافتند و این حرکت بسیار ارزشمند و والا می باشد و باید همه ما قدر این حرکت ها و خون ها را بیشتر از پیش دانسته و همان راه و کلام را تداوم بخشیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه والای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مدافع حرم اشاره و سال‌ها شهادت و شجاعت ایشان در راه دفاع از حریم ولایت مواردی را به سمع و نظر حاضران رساند و گفت: حضور میلیونی مسلمانان و شیعیان راه علی(ع) نشان داد که جایگاه این سردار دلها در قلب تک تک مسلمانان جای دارد و تمام مردم ایران سردار سلیمانی و سلیمانی ها هستند و تا ابد ماندگار و جاوید خواهند ماند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 5 =