دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
کد خبر59923

سیاست‌های تشویقی شهر های جهان برای دوچرخه‌سواری

دوچرخه سواری

استفاده از دوچرخه به جای خودرو قدم موثری در جهت دستیابی به شهرهای پایدار و زیست پذیر تلقی می شود.

شهریار تبریز / مهراب محرابی نیا*: دوچرخه سواری، علاوه بر تاثیرات چشم گیر در حوزه کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در مصرف بنزین و ترویج ورزش همگانی، فواید جسمی و روحی بی‌شماری نیز برای شهروندان دارد. البته این امر نیازمند ایجاد بسترهای مناسب آن است.

بسیاری از شهرهای موفق اروپا سعی می‌کنند با بکار گیری سیاست‌های تشویقی و حمایتی، دو چرخه سواری را به جزیی ثابت از زندگی شهروندان تبدیل کنند. البته در این شهرها به تامین زیر ساخت‌های لازم، یعنی مسیر و خطوط مخصوص دوچرخه‌سواران توجه ویژه‌ای شده است.

در سال‌های اخیر شهرهای اروپایی، سیاست‌های تشویقی متنوعی را برای استفاده بیشتر از دوچرخه به کار برده اند، کاهش عوارض شهروندانی که از دوچرخه استفاده می‌کنند تا پرداخت مبالغی به‌صورت ماهیانه از این نوع سیاست ها هستند.

تعداد دوچرخه سواران در هلند، با ۱۷ میلیون شهروند و ۲۳ میلیون دوچرخه، از جمعیت آن بیشتر است. مردم هلند نیمی از سفرهای خود را با دوچرخه انجام می دهند. بطوری که در سال ۲۰۱۶، بیش از یک چهارم تمامی سفرها با دوچرخه بوده است.

از این رقم، فقط ۲۵ درصد این سفرها کاری بوده، ۳۷ درصد برای تفریح و گذران اوقات فراغت و بقیه خرید، مدرسه و دیگر فعالیتها بوده است. با این تفاسیر، این کشور با افتخار خودش را از منظر دوچرخه سواری شهروندان بی رقیب می داند.

البته نقش دولت و سیاست‌های تشویقی آنها بی‌تاثیر نبوده است. بطوری‌که هر شهروند به ازای یک کیلومتر دوچرخه سواری ۲۲/۰ دلار معافیت مالیاتی دریافت می کنند که بطور مستقیم به حساب آنها واریز می شود.

همگام با سایر کشورهای اروپایی، دولت فرانسه نیز تصمیم های جدی برای تشویق شهروندان خود به دوچرخه سواری گرفته است و با پرداخت پول به شهروندان آنها را ترغیب کنند تا با دوچرخه به محل کارشان بروند.

مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته وزارت حمل و نقل با شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی مقرر شده است که این بخش ها به کارکنانشان ۲۵ سنت برای هر کیلومتر طی شده با دوچرخه بپردازند که البته این مبلغ می تواند در طول سال افزایش پیدا کند. البته این ایده آنطور که باید و شاید انتظارات را برآورد نکرد و تعداد شهروندانی که متقاعد شده بودند با دوچرخه به محل کار بروند، کمتر از انتظارات دولت بود. از این رو مسئولین فرانسوی سعی کردند با افزایش میزان پرداخت تسهیلات تشویقی، تعداد بیشتری از شهروندان را برای استفاده از دوچرخه در سفرهای درون‌شهری متقاعد کنند.

 علاوه بر اینها در کشورهایی که دوچرخه‌سواری به‌عنوان یک برنامه بلندمدت به صورت پیگیرانه دنبال می‌شود، فرآیند مناسب‌سازی فضاهای شهری برای دوچرخه‌سواری به‌طور مستمر دنبال شده است. به عنوان مثال، در شهرهایی که به‌عنوان شهرهای دوستدار دوچرخه شناخته شده‌اند، علاوه بر مدیریت شهری، سازمان‌های بخش خصوصی نیز با سرمایه‌گذاری در زمینه فعالیت مراکز کرایه دوچرخه، استانداردهای خدماتی را که در این زمینه ارایه می‌شود، بالا برده‌اند.

اجرای چنین ایده هایی در دیگر شهرهای جهان نتایج متفاوتی داشته، در ایتالیا شهرهایی مانند میلان و باری در سال‌های گذشته، بودجه ثابتی برای پرداخت تشویقی به دوچرخه‌سواران اختصاص داده‌اند.

باری، پایتخت منطقه آپولیا در جنوب ایتالیا، اولین شهری است که به افرادی که از دوچرخه برای رفتن به سرکار استفاده می‌کنند، پول تشویقی می‌دهد. در اولین روزهای سال ۲۰۱۹، شهر باری اعلام کرد که برای اجرای این پروژه،  ۵۴۵۰۰۰ یورو از طرف دولت برای حفظ محیط زیست اختصاص داده شده است. این طرح به صورت آزمایشی در ۴ ماه اولیه  سال ۲۰۱۹ اجرا شد و مقرر شده که این شهر با این روش به مجموعه‌ای از شهرهای اروپایی بپیوندد که در تلاش برای افزایش استفاده از دوچرخه هستند تا هم روشی برای سلامتی افراد باشد و هم آلودگی هوا و مصرف سوخت‌های فسیلی را کاهش دهند.

طرح مذکور به این صورت است که ب