یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
کد خبر60121

شهردار منطقه ۷ تبریز:
۲۰ هکتار از باغ‌های لاله به فضای سبز شهری تبدیل می‌شود

۲۰ هکتار از باغ‌های لاله به فضای سبز شهری تبدیل می‌شود

شهردار منطقه ۷ تبریز با بیان اینکه جنوب غرب تبریز با وجود صنعتی بودن نیازمند بهبود و توسعه فضای سبز است، از طرح تملک ۲۰ هکتار از باغ‌های لاله برای توسعه فضای سبز شهری خبر داد.

به گزارش شهریار، اکبر پورخردمند به تشریح برنامه‌ها و اولویت‌های این منطقه از شهرداری در حوزه فضای سبز پرداخت و گفت: در راستای توسعه فضای سبز طرح تملک و اجرای پروژه های فضای سبز در ۲۰ هکتار از باغات منطقه لاله در دستور کار قرار دارد که سال آینده عملیاتی خواهد شد.

او همچنین احداث پارک در منطقه کوجوار را از دیگر برنامه‌های این منطقه در توسعه فضای سبز عنوان کرد و اظهار داشت: این منطقه صنعتی نیز نیازمند وجود فضای سبز و پارک است که در دست پیگیری بوده و در حال مذاکره و توافق با مالک قطعه ای با کاربری فضای سبز هستیم که امیدواریم به نتیجه برسد.

پورخردمند ادامه داد: برنامه‌های شهرداری منطقه هفت در حوزه فضای سبز در سال ۱۳۹۹ شامل تملک ۲۰ هکتار از باغ های لاله و تبدیل به فضای سبز شهری، احداث پارک مهر ولایت دو،  با ۳۵ هزار مترمربع است که پارکی دو منظوره برای استفاده مردم و آمادگی برای اسکان در مواقع بحرانی خواهد بود.

او در مورد وضعیت خدمت‌رسانی در دو روستای الحاق شده به منطقه هفت اظهار داشت: طرح تفصیلی روستای خلجان نیز به تصویب رسیده و هم اکنون در آنجا خدمات شهری انجام می شود؛ در روستای کووجوار که دارای بافتی صنعتی به همراه مسکونی است، نیاز به توسعه فضای سبز داریم و به منظور مقابله با آلودگی واحدهای بزرگ صنعتی همچون پتروشیمی و پالایشگاه، سال آینده با تملک زمین های با کاربری فضای سبز،  پارکی در کوجوار در کوتاهترین زمان ممکن احداث خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 8 =