پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
کد خبر60228

شهردار منطقه ۸ تبریز خبر داد:
پهنه فرهنگی تبریز ظرفیتی بکر برای رونق گردشگری

پهنه

جلسه کاری شهرداری منطقه ۸ تبریز، پیرامون ایجاد پهنه فرهنگ و هنر تبریز با حضور شهردار، معاونین و مدیران منطقه ۸ برگزار شده و پیرامون بررسی طرح پهنه فرهنگ و هنر تبریز بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش شهریار، در این جلسه علی مدبر شهردار منطقه ۸ با اشاره به پتانسیل های بالای منطقه هشت در ایجاد مسیرهای گردشگری، از تصویب پهنه فرهنگی تبریز و آماده سازی برای اجرا خبر داد.

شهردار منطقه ۸ تبریز افزود: پهنه فرهنگ و هنر تبریز از موزه استاد شهریار که کانون فرهنگی تبریز به حساب می آید شروع شده و تا میدان نماز که محل اتفاقات فرهنگی متعددی بوده ادامه خواهد یافت.

مدبر در ادامه گفت: پهنه فرهنگ و هنر تبریز محل ارائه کارهای فرهنگی و هنری و اجراهای خیابانی خواهد بود که این پهنه از پیاده راه های مقصودیه و تربیت عبور کرده وعابرین در طول مسیر شاهد چندین موزه و اماکن تاریخی و گردشگری تبریز خواهند بود.

پهنه فرهنگ و هنر تبریز شامل خانه­ های تاریخی، موزه ها، گالری ها، فروشگاه ­های صنایع دستی و ... خواهد بود، که در واقع محل­ هایی هستند برای مجموعه هایی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری، از جمله هنر خیابانی، تئاتر، هنرهای آئینی و ... که مدت زمان ایستایی گردشگر، به تبع آن ارتقای رضایت ایشان، ایجاد اشتغال و درآمدزایی به همراه دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 9 =