چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
کد خبر60404

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز:
تمهیدات برگزاری آیین لیله الرغائب فراهم شد/شهروندان جهت رعایت موارد بهداشتی از حضور در آرامستان‌ها خودداری کنند

مراسم نخستین شب قدر در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با تاکید بر فراهم آوری تمهیدات برگزاری آیین لیله الرغائب گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، پیشنهاد ما خودداری شهروندان از حضور در آرامستان‌های سطح شهر است.

به گزارش شهریار، احد فلاحی در گفتگو با برنامه رادیویی «شهریمیز» اظهار داشت: سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز تمهیداتی برای نخستین پنج شنبه ماه رجب اتخاذ کرده است.

او افزود: با توجه به اینکه آیین لیله الرغائب تنها در فرهنگ مردم تبریز و شهرستان‌های اطراف این شهر وجود دارد و سایر استان‌ها رسم و آیینی برای حضور در آرامستان‌های شهر در این مناسبت ندارند، در شرایط فعلی می توان این آیین را با مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی انجام داد.

فلاحی با بیان اینکه سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز همچون سال های گذشته آماده برپایی این مراسم است، گفت: هر چند طی سال‌های گذشته تاکید ما برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی جهت کاهش ترافیک در این روز بود ولی امسال تقاضا داریم به جهت ازدحام جمعیت و احتمال شیوع ویروس کرونا، شهروندان از خودرو شخصی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز تصریح کرد: با این وجود بر اساس هماهنگی‌های صورت یافته مقرر شده اتوبوس‌هایی از خیابان محققی به مقصد وادی رحمت و سایر آرامستان های محله‌ای کار حمل و نقل شهروندان را تسهیل بخشند.

او یادآور شد: بر اساس جلساتی که با مناطق دهگانه و سایر ارگان‌های امدادی برگزار شده، آمادگی داریم به صورت کامل در خدمت زائرین قبور مطهر شهدا و درگذشتگان هستیم.

به گفته فلاحی، با هماهنگی های صورت گرفته با واحدهای مختلف فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، نیروهای راهور، پلیس راه و نیز پرسنل آگاهی برای تامین امنیت این ایام آماده باش خواهند بود.

او تصریح کرد: حضور کمیته امداد و تشکل های خیریه هم با هدف دریافت نذورات و کمک های نقدی مردمی و نیز مقابله با سوءاستفاده کنندگان از احساسات عمومی از دیگر برنامه های این ایام است.

به گفته فلاحی، هماهنگی های لازم برای حضور تیم های امداد ، اورژانس و سازمان آتش نشانی در وادی رحمت صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان عزیز تقاضا داریم در این مراسم از از ماسک و دستکش استفاده کرده و با رعایت توصیه های وزارت بهداشت تلاش کنیم تا مشکلی برای سایر شهروندان پیش نیاید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 10 =