شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
کد خبر60503

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز:
فاز دو پروژه مسقف‌سازی گلزار شهدا در وادی رحمت تبریز در آستانه نهایی شدن

مراسم نخستین شب قدر در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از تکمیل فاز دو پروژه مسقف سازی گلزار مطهر شهدا در وادی رحمت طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش شهریار، احد فلاحی در گفتگو با برنامه رادیویی «شهریمز» اظهار داشت: این پروژه به عنوان مهمترین طرح سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در آستانه تکمیل است.

او افزود: در خصوص فاز یک قبور شهدا نیز انتقاداتی مطرح شده بود که جهت رفع آنها کارگروهی تشکیل یافت و سازمان ارامستان‌ها با با نظر کارشناسی بنیاد شهید در این خصوص اقدام می کند. تلاش ما توجه به فرمایش مقام معظم رهبری بوده و نظر ایشان در خصوص یکسان سازی قبور شهدا فصل الخطاب است.

فلاحی با اشاره به دیگر پروژه‌های این سازمان گفت: مسقف سازی گلزار شهدای شنب غازان با اعتباری بالغ بر ۴۰۰  میلیون تومان از دیگر این اقدامات بوده و برای سال آینده نیز مرمت و تکمیل کف سازی و دیواره های این گلزار شهدادر بودجه مناطق جای گرفته است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز تصریح کرد:مرمت و بهسازی گلزار شهدای خلجان با همکاری شهرداری منطقه ۷ نیز از دیگر برنامه های سال ۹۹ خواهد بود.

فلاحی با اشاره به ساماندهی آرامستان ستارخان اظهار داشت: در طرح ساماندهی این آرامستان در منطقه ۱۰ تبریز نیز قبور تعدادی از شهدای مدفون در آنجا حفظ شده و در خصوص دیگر درگذشتگان نیز خانواده ها می توانند با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ نشانه‌ای برای محل دفن عزیزان خود مشخص کنند.

او ادامه داد: برای ساماندهی و مسقف سازی قبور شهدا در آرامستان بقائیه مارالان نیز طرحی داریم که با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه ۳ انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های آرامستان وادی رحمت تبریز نیز تصریح کرد: آماده سازی یک پارکینگ ۵ هکتاری با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد برای تسهیل تردد شهروندان، مکانیزه شدن سالن‌های وداع تحویل اموات، نامگذاری معابر با نام شهدا و... از اقدامات انجام یافته در این آرامستان به شمار می‌رود.

 فلاحی در پایان از آماده سازی ۱۰ هزار قبر چند طبقه در آرامستان وادی رحمت تبریز برای مواقع بحران طی سال ۹۹ خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 1 =