یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
کد خبر60518

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز:
برخورد جدی با تفکیک کنندگان غیر مجاز زباله در سطح شهر/ سلامت شهروندان شوخی بردار نیست

1.jpg

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز بر مقابله جدی با تفکیک کنندگان غیر مجاز زباله و پلمپ این گونه مراکز خطرساز برای سلامتی شهروندان در سطح شهر تبریز تاکید کرد.

به گزارش شهریار، محمد رضا قربانیان تبریزی در جلسه معاونان خدمات شهری مناطق دهگانه و مدیران با اشاره به بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها اظهار کرد: مقابله جدی با تفکیک کنندگان غیرمجاز زباله که در برخی از نقاط داخل و پیرامون شهر فعال هستند در دستور کار قرار دارد و با حکم مقامات ارشد قضایی استان این مکان ها پلمپ و بسته می شوند.

قربانیان تبریزی در ادامه جلسه از ورود مدعی العموم به موضوع تفکیک زباله و انباشت ضایعات و زباله در برخی مناطق اظهار داشت: مدعی العموم با لحاظ نمودن خطراتی که جمع آوری غیربهداشتی ضایعات و زباله از سوی افراد بر شیوع بیماری ها دارد به صورت جدی بر این مسئله نظارت دارد.

او با هشدار به اینکه تفکیک غیرمجاز زباله ها خطرات جدی برای سلامت شهروندان دارد: در راستای حفظ و صیانت از سلامت عموم شهروندان ماموران بند ۲۰ ماده ۵۵ شهرداری نباید هیچگونه مماشاتی با تفکیک کنندگان و جمع آوری کنندگان ضایعات از زباله ها داشته باشند زیر این مسئله ای است که در وضعیت فعلی مستقیما با سلامت تک تک شهروندان در ارتباط است.

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز هرگونه مماشات با موضوع فوق را غیر قابل قبول دانست و اظهار داشت: انتظار این است کمیسیون های بند ۲۰ ماده ۵۵ با برخورد قاطعانه با این نوع مراکز و حفظ بهداشت و سلامت شهر و شهروندان به وظایف قانونی خود عمل نمایند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 10 =