چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
کد خبر60632

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز تشریح کرد:
اقدامات گسترده معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز برای مقابله با ویروس کرونا

قربانیان

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز اقدامات مختلف مجموعه ستاد خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش شهریار، محمدرضا قربانیان تبریزی به اشاره به جلسات متعدد دستگاههای مختلف و سیاستگزاری ها و تقسیم کار صورت گرفته بین دستگاههای مختلف به تشریح اقدامات انجام گرفته از سوی این معاونت در خصوص ویروس کرونا پرداخت.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز افزود: ضد عفونی، گند زدایی و پاکسازی ساختمان های اداری، خدماتی و فرهنگی مجموعه شهرداری با همکاری سازمان های و مناطق دهگانه شهرداری یکی از اقداماتی است که به صورت دوره ای و توسط همکاران معاونت خدمات شهری در حال اجراست.
قربانیان جلوگیری از تفکیک غیرمجاز زباله را از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری دانست و افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با مقامات قضایی به صورت جدی در جای جای شهر از کار ممانعت از تفکیک زباله آغاز شده است و در صورت مشاهده چنین مواردی، به سازمان مدیریت پسماند معرفی می شود.
او افزود: همکاران معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز در صورت مشاهده موارد با هماهنگی مقام قضایی اقدام به پلمپ واحدهای خرید و فروش ضایعات در سطح شهر و معرفی آنان به مراجع قضایی می نمایند.
قربانیان توجه به سلامت مجموعه خدمات شهری و پاکبانان را که در خط مقدم برای پاکیزگی و بهداشت محیط شهری تلاش می کنند را بسیار ضروری ارزیابی کرد و افزود: در این راستا توجیه و آموزش های پاکبانان و باز آموزی نحوه صحیح جمع آوری پسماندها و همچنین تجهیز نیروهای خدماتی به ماسک، دستگش و مواد ضدعفونی کننده در دستور کار قرار گرفته است.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز ضدعفونی، گندزدایی و شستشوی روزانه باکس های زباله، جای باکس ها را از دیگر اقدامات مهم معاونت خدمات شهری در سطح مناطق دهگانه شهرداری تبریز دانست.
او افزود: همزمان عملیات ضدعفونی و گندزادیی اتوبوس های شهری و بی آرتی و همچنین خودروهای حمل زباله و همچنین جوی ها وکانال های آب رو نیز در دستور کار قرار دارد.
قربانیان گفت: در کنار موارد اعلام شده بالا جمع آوری سگ های بلاصاحب و حیوانات موذی جهت جلوگیری از احتمال شیوع ویروس و بیماریها توسط حیوانات ناقل از دیگر فعالیت های معاونت خدمات شهری و اجرایی است.
معاون خدمات شهری واجرایی شهردار تبریز در پایان گفت: یکی دیگر از موارد مهمی که توسط معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری تبریز اجرا می شود، ضدعفونی و گندزدایی مسیرهای اصلی شهر با همکاری سازمان آتش نشانی و معاونت های خدمات شهری و اجرای مناطق دهگانه است که طبق دستور العمل صادره از سوی وزارت بهداشت اجرا می شود را می توان نام برد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 5 =