چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
کد خبر60642

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز خبر داد:
پیشرفت مطلوب پروژه احداث سلول های شماره دو سه مرکز دفن پسماندهای شهری تبریز

بازدید اعضای شورای شهر از زباله گاه تبریز

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز از پیشرفت مطلوب پروژه احداث سلول های شماره ٢و٣ مرکز دفن پسماندهای شهری تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، فریدون بابایی اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر به همراه کریم صادق زاده تبریزی سخنگوی شورای شهر تبریز از پروژه های دفع پسماند بیمارستانی و پزشکی تبریز و مرکز دفن پسماند سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز بازدید کردند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به اینکه بحث های زیست محیطی یکی از مهمترین مقوله های مدیریت شهری تبریز است، افزود: شهرداری تبریز به جمعیت نزدیک به ۲ میلیون نفر خدمات ارائه می دهد که جمع آوری، دفن و مدیریت پسماند یکی از مهمترین آنها است.

او با بیان اینکه روز گذشته بیش از هزار و ۳۰۰تن زباله در شهر تبریز تولید و توسط سازمان پسماند جمع آوری شده است، ادامه داد: این حجم از زباله تولیدی اهمیت کار سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز را می رساند.

حساسیت ویژه سازمان پسماند روی موضوع دفن بهداشتی و اصولی پسماندها

بابایی اقدم ابراز کرد: سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز حساسیت ویژه ای روی موضوع دفن بهداشتی و اصولی پسماندها دارد که برای همین منظور ایجاد سلول های جدید در مرکز دفن مورد توجه این سازمان قرار گرفته است.

این عضو شورای شهر تبریز سپس گفت: پسماندها در قسمتی از زباله گاه قدیمی تبریز به صورت سنتی دفن می شد که سازمان مدیریت پسماند نگاه ویژه ای به دفن اصولی آنها دارد و با همت قرارگاه خاتم الانبیا سلول های جدید و پیشرفته در حال احداث می شود.

او به دفن اصولی پسماندهای پزشکی و بیمارستانی در تبریز نیز اشاره داشت و افزود: در مرکز دفن تبریز شاهد دفن اصولی این پسماندها هستیم که جای قدردانی دارد و این پسماندها علاوه بر دفن آهک پاشی نیز می شود تا خطرات دیگری نداشته باشد.

ضرورت احداث نیروگاه زباله سوز تبریز

بابایی اقدم افزود: هم اکنون سلول شماره ۱ مرکز دفن شهرداری تبریز در حال پر شدن است که سلول های بعدی با تلاش سازمان پسماندها و قرارگاه خاتم الانبیا احداث می شود. ماشین آلات خود سازمان پسماند نیز در حال کار هستند.

او به ضرورت احداث نیروگاه زباله سوز تبریز نیز تاکید کرد و گفت: این نیروگاه یکی از نیازهای اصلی شهر تبریز است چراکه حجم تولید پسماند در این شهر بالا است. باید اعضای شورای شهر تبریز نگاه ویژه ای روی این موضوع داشته باشند و متاسفانه ایراداتی که برخی از اعضای شورا می گیرند غیرمعقول است و باید در سال جدید به صورت جدی پیگیر احداث نیروگاه زباله سوز باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =