پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
کد خبر60688

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز:
هر شهروند به عنوان یک عضو ستاد پیشگیری از ویروس کرونا عمل کند

اکران بیلبوردهای آموزش پیشگیری از ویروس کرونا

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هر یک از شهروندان باید به عنوان یک عضو ستاد پیشگیری از ویروس کرونا عمل کرده و نقش آفرین باشند.

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن‌زاده اظهار کرد: گستردگی ویروس کرونا در سطح جهان، کشور و شهر نشان می‌دهد اگر غفلت کنیم، نمی توانیم با این ویروس مقابله کنیم.

حسن زاده از ضرورت ایجاد عزمی ملی برای پیشگیری از این ویروس خبر داد و افزود: عزمی که طی آن همه به یک چیز فکر ‌کنیم و دست به دست یکدیگر آگاهانه و مطمئن و با تفکر لازم تصمیم می‌گیریم با این ویروس مقابله کنیم.

او با تاکید بر لزوم رعایت اصول بهداشتی توسط شهروندان، گفت: از تمامی همشهریان و هم استانی‌ها درخواست دارم به توصیه کارشناسان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی تبریز که به عنوان فرماندهی عملیات مبارزه علیه ویروس کرونا انتخاب شده اند عمل کنند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز تصریح کرد: شهروندان تا حد امکان از تشکیل اجتماع پرهیز کرده و خود و خانواده در خانه‌ها مستقر شده و ویروس کرونا را به خانه خود راه ندهند.

حسن زاده ادامه داد: این ولی دلیل آن نیست که خانواده‌ها هیچ گونه مبادله ای بیرون از خانه رخ ندهند بلکه بر اساس ضرورت تنها یک نفر جهت انجام امور به بیرون از خانه رفته و قبل از به خانه آمدن باید مطمئن شود هیچ گونه ناقل کرونا نیست.

او با تاکید بر رعایت بهداشت فردی افزود: شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون و مواد ضدعفونی کننده و تعویض لباس هایی که شخص با آنها به بیرون از خانه رفته ضروری است تا هیچ ویروسی وارد خانه نشده و سلامتی شخص و خانواده را تهدید نکند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 9 =