جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
کد خبر60745

فرخ جلالی در دیدار اعضای کمیسیون حمل و نقل شورا مطرح کرد:
آمادگی شرکت واحد برای بازسازی اتوبوس های متوقفی ملکی

حاج فرخ جلالی

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: با توجه به مشکلات موجود در تامین و خرید اتوبوس نو، این شرکت آمادگی دارد با اختصاص اعتبارات لازم نسبت به بازسازی و راه اندازی اتوبوس های متوقفی ملکی خود اقدام کند.

به گزارش شهریار، فرخ جلالی در حاشیه بازدید رئیس و اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک، ضمن قدردانی از توجه ویژه اعضای شورا به بحث حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی و پیش بینی اعتبارات لازم در بودجه سال آتی، اظهار کرد: با توجه به مشکلات موجود در تامین و خرید اتوبوس نو و از طرفی هزینه بالای خرید این اتوبوس ها، اتوبوسرانی تبریز آمادگی دارد در صورت عدم امکان خرید اتوبوس نو، با اختصاص اعتبارات لازم که در مقایسه با خرید اتوبوس نو بسیار پایین تر است،  نسبت به بازسازی و راه اندازی اتوبوس های متوقفی ملکی خود در کمترین زمان ممکن اقدام کرده و این تعداد اتوبوس را وارد چرخه خدمت رسانی در خطوط کند.

او افزود: اتوبوس های متوقفی ملکی شامل ۳۵ دستگاه اتوبوس متوقفی طولانی مدت و نیز ۱۵ دستگاه اتوبوس نیازمند رفع عیب که به‌دلیل عدم تامین اعتبار برای خرید قطعات یدکی و تعمیرات متوقف کوتاه مدت هستند، است.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به واگذاری بیش از ۹۰ درصد خطوط اتوبوسرانی به بخش خصوصی، گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس با عمر بالای ۱۱ سال در خطوط بخش خصوصی اتوبوسرانی تبریز فعالیت می کند که با توجه به مشکل تامین اتوبوس نو، اگر چاره ای برای جایگزینی این اتوبوسها سنجیده نشود، در آینده دچار مشکلات زیادی در امر سرویس دهی خواهیم بود.

او ادامه داد: علاوه بر این، با توجه به مشکلات بهره برداران و رانندگان بخش خصوصی در ارتباط با هزینه های بالای نگهداری، بیمه و بازسازی اتوبوس، انتظار داریم مساعدت های بیشتری توسط اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز در جهت حمایت بیشتر از این عزیزان صورت بگیرد.
جلالی در خصوص فعالیت جایگاه پمپ گازوئیل شرکت واحد، عنوان کرد: با بازسازی و تعویض مخازن گازوئیل و نصب نازل های دیجیتال، از هدر رفت روزانه سه هزار لیتر گازوئیل که تا قبل از بازسازی مشهود بود، جلوگیری شده است.
او، بدهی به تامین اجتماعی که مربوط به سال های قبلی است را دیگر مشکل اتوبوسرانی تبریز عنوان کرد و گفت: امیدواریم با حمایت های شهردار تبریز و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، این مشکل نیز برطرف شود.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 10 =