چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
کد خبر60860

ایرج شهین باهر عنوان کرد؛
استمرار عملیات ضدعفونی و آگاهی‌بخشی در سطح شهر

شهردار

شهردار تبریز در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گزارشی از اقدامات مجموعه خود در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه کرد و گفت: عملیات ضدعفونی و گندزدایی معابر همراه با آگاهی بخشی از طریق بیلبوردهای تبلیغاتی شهر استمرار می‌یابد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر شامگاه دیروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ضدعفونی معابر شهری اظهار داشت: مجموعه شهرداری تبریز در بحث کنترل شیوع ویروس کرونا، از همان ابتدا ضدعفونی و گندزدایی معابر پرتردد شهری را در دستور کار قرار داده و در ادامه عملیات گسترده‌ای با همکاری یگان‌های انتظامی و نظامی و بسیج مردمی در سطح شهر آغاز کردیم.

او ادامه داد: تلاش ما این است که در تداوم این اقدامات با گسترش محدوده عملیاتی خود، علاوه بر مناطق پرتردد، مناطق حاشیه‌نشین و کم برخوردار شهر را نیز در اولویت قرار دهیم.

شهردار تبریز با اشاره به آگاهی بخشی عمومی از طریق فضاهای تبلیغاتی شهری نیز تأکید کرد: آگاهی‌بخشی در خصوص بیماری کرونا و آموزش پیشگیری از ابتلا به آن در دستور کار شهرداری تبریز قرار دارد که توصیه‌های پیشگیرانه را از طریق فضاهای تبلیغاتی شهر و بیلبوردهای تبلیغاتی ارائه می‌دهیم.

او اضافه کرد: در کنار بهره‌گیری از فضاهای تبلیغاتی شهری،  اقدام به چاپ و توزیع نشریه تبریز با موضوع بیماری کرونا و بروشورهای تبلیغاتی در سطح شهر کردیم.

ایرج شهین باهر ضدعفونی مستمر میادین میوه و تره‌بار، ناوگان حمل و نقل عمومی، و برخی ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی را مجموعه اقدامات مدیریت شهری در مدت اخیر عنوان کرد و افزود: همه روزه میادین میوه و تره‌بار، تمامی ایستگاه‌های مترو، گیت های ورودی و واگنهای قطار شهری، پایانه اتوبوسرانی و تمامی اتوبوسهای شهری، سازمان تاکسیرانی و تاکسی‌های داخل شهر به صورت ثابت و سیار، مورد ضدعفونی و گندزدایی قرار می‌گیرند که این عملیات به صورت مداوم ادامه می‌یابد.

او از ایجاد تونل‌های ضدعفونی در معابر پرتردد در مرکز شهر نیز خبرداد و یادآور شد: در روزهای منتهی به آخر سال و به‌رغم هشدار مسئولین امر، شاهد تردد شهروندان در مرکز شهر و بازار قدیمی تبریز هستیم که در این راستا اقدام به ایجاد تونل‌های ضدعفونی در معابر پر تردد مرکز شهر کردیم و در ادامه نیز قصد داریم این طرح را در دیگر نقاط شهر نیز به اجرا در بیاوریم.
شهردار تبریز درباره آخرین وضعیت کنترل مسافران در پایانه مسافربری بین شهری عنوان کرد: تمامی اتوبوس‌ها، سالن‌های انتظار و محوطه ترمینال بزرگ تبریز همه روزه به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند و در کنار آن، مسافران ورودی به شهر نیز توسط اکیپ‌های تب‌سنج، کنترل می‌شوند.

او عمده مشکل شهرداری در بحث کرونا را تدفین  متوفیان بر اثر کرونا معرفی کرده و گفت: مشکل عمده ما، در بحث تشییع فوتی های مرتبط با بیماری کرونا این بود که این تدفین بدون غسل و نماز انجام می‌گرفت، اما هم اکنون در ستاد پیشگیری کرونا توافق کردیم که این افراد در بیمارستان تیمّم شده و فقط دفن آن توسط شهرداری صورت بگیرد.

او در مورد طرح استانداری برای کاهش ساعات اداری نیز اظهار داشت: بحث کاهش ساعات کاری در دستور کار ادارات قرار گرفت که شهرداری تبریز در راستای پیشگیری از ازدحام مردم، همچنان با همان ساعت قبلی و در برخی موارد بیشتر از آن خدمت‌رسانی کرد.

شهین‌باهر از خرید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در معاونت خدمات شهری خبر داده و یادآور شد: بحث خرید ماسک در حوزه معاونت اجرایی و خدماتی شهرداری تبریز  و پاکبانان شهر در دستور کار شهرداری بود که این تجهیزات در اختیار آنها قرار داده شود، ولی امروز ما با کمبود ماسک مواجه هستیم و در این زمینه نیز درخواست سهمیه داده‌ایم.

او از ضدعفونی باکس‌های زباله نیز خبر داد و تأکید کرد: ضدعفونی باکس‌های زباله در  سطح شهر را در دستور کار قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم با تهیه ماسک، دستکش و دیگر ملزومات، کارکنان مجموعه شهرداری را مجهز کنیم تا مشکلی پیش نیاید.

شهردار تبریز  در پایان گزارش خود به شورای شهر، از ارائه خدمات به سایر ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی نیز خبر داده و تصریح کرد:  ضد عفونی بسیاری از ادارات دولتی، مراکز ترک اعتیاد، اماکن ورزشی، میادین، مناطق حاشیه نشین شهر نیز در کنار دیگر وظایف شهرداری تبریز، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 7 =